Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gólyaként első félévben elég...

Gólyaként első félévben elég 30 kreditnyi kurzust felvenni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 30 kell, de annyi elég, vagy egy párral többet szoktak felvenni?

2016. aug. 5. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindig többet szoktam kicsivel - hátha nem sikerül minden teljesíteni (sosem fordult még elő).

Ha nemtúl sűrű az órarended, akkor én felvennék még. De mit ír a mintaterv?

2016. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
180 kreditet kell teljesítenem 6 félév alatt. Ha netán valami nem sikerülne első félévben, akkor a másodikban vennék fel több, mint 30 kreditnyit.
2016. aug. 5. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem erre gondoltam. Hanem a mintaterv pontosan leírja, hogy melyik félévbe hány kreditet ajánl. Nekünk nem pont 30-at minden félévbe, hanem van amikor kicsit többet - máshol kevesebbet.

És oké, hogy ami nem sikerül, azt felveszed később, de az ösztöndíjátlagod attól még sz*r lesz, mert nem lesz meg a 30 kredit....

2016. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a annyi kell, akkor mi a kérdés? Mi nem világos abban, hogy a 30, az 30?
2016. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyetem és szak függő. Meg attól is függ, mennyire bírod a tempót.

Első félévben kevesebbet szoktak műszaki szakokon és később lendülnek bele a tempóba. 30as kredit átlag elég lesz. Az elején nem hiszem, hogy túl kéne vállalnod magad. Sikertelenség és szűrők bukása nem feltétlen viszi előre a karriered.

2016. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

"Én mindig többet szoktam kicsivel - hátha nem sikerül minden teljesíteni (sosem fordult még elő). "


- Elég rossz taktika. Ha valami nem sikerül, akkor éppen azért, mert túlvállalja magát az ember.

2016. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

#6 eddig bejött! Meg nem nevezném túlvállalásnak azt, hogy 30 helyett 35-öt veszek fel. Így is mindig sikerült minden elsőre, ismétlő vizsga nélkül, nem kettesre, hanem 4-5 (néhány hármas csak), úgy hogy mellette dolgozok, járok nyelvsuliba és párkapcsolatom is van.

Ja és nem kisasszonyképzőbe járok, hanem jogász szakra. A lényeg a jó időbeosztás.


Szóval szerintem érdemes kicsit többet felvenni.

2016. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

műszaki képzésen is 30 kreditet lehet felvenni minden félévben, még az elsőben is, a kötelező tárgyakból :)

a kérdezőnek meg azt tudom ajánlani,hogy először vegye fel a kötelezőket, aztán ha úgy gondolja,beszéljen felsőbb évesekkel,hogy mik a könnyű,vagy esetleg teljesen habi szabadon választható tárgyak, és vegyen fel azok közül 1-2-t.

2016. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 fel lehet venni többet is legalábbis p.uni-n (Pannon Universitas), csak nincs értelme. Nekem 24 volt a kötelező elsőben. Ehhez pár kreditet be lehet vállalni, könnyű volt feltornázni 30főlé.

Az elején valóban túl lehet vállalni, ami rontja az esélyt. Ha később valamelyikkel nem foglalkozol és azért bukod, az nem fog hátráltatni. Ezt sokan csinálták nálunk is. Főleg azért mert a csoportbeosztástól függött, átmenés vagy bukás. De ezek nem elsősnek való taktikák. :) Elsősként inkább legyen meg minden szűrő tárgy és ha bírsz mellette többet, akkor vállalj.

2016. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!