Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban az elméleti...

Felsőoktatásban az elméleti és a gyakorlati órákból minden félév végén vizsgát tesznek a hallgatók?

Figyelt kérdés
Az elméleti órákból a vizsga félévek végén egyértelműbb, inkább a gyakorlati órákra vagyok kíváncsi, hogy ott hogy adják a jegyet az adott félévre. De ha máshogy van az elméleti óráknál a jegyadás akkor nyugodtan oktassatok ki :D
2016. aug. 6. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen gyakorlatból is vizsgázol vagy kérdéssorral vagy egy adott feladat megoldásával.
2016. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól, tanártól függ. Talán a leggyakoribb a 1-2 zárthelyi, írásbeli beadandó feladat, esetleg valamilyen projektmunka. Ahol sok lexikális adatot kell tudni, ott tesztek, vagy a tanultak felmondása (kb. felelés).
2016. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van megajánlott jegy is, amikor egyáltalán nem kell vizsgázni, ez pl olyan gyakorlatokon van ahol elég prezentációt tartani (ppt-set mondjuk), vagy házi dolgozatot beadni. az előadások kivétel nélkül vizsgával zárulnak 90 %-ban írásbeli , de szóbeli is előfordul.
2016. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tantárgy függő. Nekem volt olyan tágyam, amiből kellett gyakorlati vizsgát tenni (feltétele volt, hogy elmehetsz e egyáltalán rendes vizsgára), volt olyan 2 féléves tárgyam, ahol csak a szigorlati félévben kellett, de mindkét félév gyakorlati anyagából, és olyan is volt, ahol külön vizsga, számonkérés nem volt, hanem az évközi teljesítményem alapján kaptam jegyet, de elméletből kellett vizsgázni. Tök változó.
2016. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!