Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne programozást...

Érdemes lenne programozást tanulni, esetleg valamiféle programozónak? Mik az IT lehetőségek? 20 évesen nem késő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A csapból is az folyik hogy programozókat keresnek, elég jó fizetéssel is akár főleg magyar viszonylatban.

20 évesen érdemes lenne nekivágni előképzettség nélkül, és ha igen hogy? Nem probléma a tanulás, illetve ha rengeteget kell gyakorolni hiszen ezt ,,elméletileg'' szinte bárhol megtehetem ha a PC rendelkezésemre áll.


Mit gondoltok lehet esélyem még felzárkózni? Lenne esélyem egy jó munkahely találására ha most elkezdeném vagy fölösleges? Illetve aki ilyen területen dolgozik igaz hogy a fizetés 160-200 körül indul? Valamint támpontot tudnátok adni hogy mégis mit hogy kellene ha valamiféle sikert szeretnék elérni ha még lehetséges?

Válaszotokat, segítségeteket köszönöm!



2016. aug. 10. 10:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Codeacademy-n nézd meg hogy érdekel e vagy csak a mögötte rejlő pénz vonz, egyáltalán van e addinitasod, logikád a programozashoz. Ha van es tetszik akkor nagyon megéri akar 25 évesen belekezdeni is
2016. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Illetve még annyit kérdeznék hogy valaki egy munkakört le tudna írni hogy a programozás során hogy és mi működik?

Pl.: adnak egy feladatot hogy ez meg ez legyen + ez és ez legyen a programban, vagy van egy nagy elképzelés és ahhoz kell programozni?


Tudom hülye a kérdés de szeretnék az elején belelátni a dologba hogy mégis hogy képzeljem el ezt a fajta munkát:) és hogy hiba esetén mégis mi történik? Újragondolás vagy kijavítás?

Köszönöm még egyszer

2016. aug. 10. 10:59
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre a kérdésekre elég nehéz válaszolni, ha még nem programoztál. Mindenképp csak akkor kezdj bele, ha érdekel. Valóban nagyon kecsegtető a fizetés, de azt ne felejtsük el, hogy vannak napok, amikor egy problémára kell megoldást találni (ugyanazon a problémán gondolkozni napi 8 órába), miközben a határidő sürget. A pénz nem fog elég motivációt adni, hidd el.


20 évesen nem vagy még elkésve. Egyik munkatársam az egyetemen tanult először programozni (18 évesen kezdte) és ugyanúgy fejlesztőként dolgozik.


Illetve a valós életben egy projektet nem egy ember ír (általában). Csapatmunkáról van szó, rákerülsz egy projektre, megvan adva, hogy neked milyen feladatköreid vannak és azzokat ellátod, miközben igazodsz a többi fejlesztőhöz.

2016. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő. Egyetemet soha sem késő elkezdeni, nincs korhatár. Anyukám 40 évesen kezdett el egy rajzszakot.


Az újságoknak ne dőlj be. Sajnos sok helyen félretájékoztatják az embereket. Valóban van X ezer betöltetlen informatikus állás, csak nem mindegy, hogy milyen. Leginkább a jócskán képzett, profi programozókból van kevés. Ehhez pedig rengeteg tudás, érdeklődés, és tapasztalat kell. Mire ezt megszerzed, mögötted lesz 5 év egyetem, 3 év munka, amit te is 150k-val fogsz kezdeni, aztán ha már túlteljesítetted magadat, emelhetsz, vagy mehetsz külföldre, ahol ötszörösét ajánlják... Nem azokból a munkásokból van hiány, akiket 3 hét alatt be lehet tanítani a munkára.


Informatikusként állást találni kb. bárhol lehet ettől függetlenül, még ha nem is vagy vérprofi. A fizetés itt is lehet minimálbér, de akár 750 ezer havonta is simán lehetséges. Ez a tudástól, a teljesítménytől függ. Nyilván a jobb fizetéshez sokat kell szenvedni.


A programozó élete nem olyan könnyű, mint azt a fizetés alapján gondolnád. Rengeteget kell dolgozni azért, hogy hibamentes legyen a program, hogy jól legyen felépítve, és hogy gyorsan végezz vele. Kiváló logika szükséges hozzá, rendszerezettség, végtelen türelem, jó angol tudás, absztrakt gondolkodásmód, és még lehetne sorolni. A programkód leírása csak az egyik rész, az elmélet a másik.


Hogy mit csinál egy informatikus, az cikkek közzétételétől mosógép beprogramozásán át tömérdek adatelemzésig bármi lehet. A programozó általában kap egy megrendelést, a vevő részletesen leírja, mit akar, utána a csapat készít specifikációt, diagramokat, terveket, megbeszélik hogyan csinálnák meg, pár hét/hónap/év alatt megírják a kódot, és a kód írási idejének sokszorosa alatt tesztelik, hibamentesítik, dokumentálják a munkát, ezt később is folytatják. Néha tépik a hajukat, mert a vevő valami baromságot akar, vagy menet közben változtat. Mivel a programozó sem ismer mindent, sokszor keresgélnie kell az interneten az új dolgokat, a keretrendszerek leírását/dokumentációját bújja, hogy megértse, hogyan kell használni.

2016. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Remélem körültekintően leírtam, mi a szitu. Sose késő elkezdeni, de ne ábrándozz nagyon. A programozáshoz logika kell, amit a fizetés nem fog meghozni. Akarás és érdeklődés jobban kell ide, mint a több pénz szükséglete, mert ez nem csak egy fizikai munka, a gondolkodásra folyamatosan szükség van. Ha ez neked megfelel, akkor simán vágj bele. De ha távol áll tőled az ilyesmi, csak szenvedés lesz, a kódod olvashatatlan lesz, sok hibával, újra kell csinálni mindig, idegesíteni fog, és maradsz a 170k-s átlagnál, ami programozóhoz képest nagyon alulfizetett.
2016. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Hat nem akarlak elszomorítani, de amit hallasz a neten, hogy mekkora hiány van az infosokbol, és milyen jól keresnek az sajnos nagyrészt kamu. Nekem van két infos diplomám (ELTE, BME). Ráadásul budapesti vagyok és nagyon szenvedek vele. 8 éve programozók és ha megadják a minimálbért akkor össze teszem a kezem. Tesco pénztároskent is többet keresnek, de azt utálom.
2016. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Utolsó

Akkor ez az egész kamu? Állítólag 20.000 betöltetlen programozói állás van a piacon és főképp pesten keresik az ilyen embereket. 150-200-as nettóval akik tudnak programozni java, C++-ban.


Akkor mégsem igaz ez az egész?

Már olyat is hallottam hogy a cégek némi juttatásért + pár év aláírásáért amit ott dolgozol ad egy képzést.

2016. aug. 31. 12:42
 8/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a #6 válaszoló, honnan szedi ezeket, de ha tényleg igaz, amit ír, akkor ott a tudással van probléma, nem a munkaerőpiaccal (ezt nem bántásnak mondom, de a jó programozóból hiány van, lehet ilyen-olyan papírja az ember, ha nem tudja használni azt, amit meg kellett volna tanulnia az egyetemen). Továbbá saját tapasztalatból tudom cáfolni, mert másodéves BSc-sként, gyakornokként egy kis cégnél vidéki városba jóval többet kerestem nettóba, mint a minimálbér.

Plusz azért az egyetemen szaktársakkal nem egyszer feljött/feljön ez a téma, ki hol mennyit keres stb

2016. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó

Látom te jártas vagy ebben a témában és ha beszélgettek szaktársakkal akkor gondolom tudtok egymásról 1-2 dolgot:)


Annyit szeretnék megkérdezni hogy mi a különbség a proginfó és a mérnökinfó között?


Valamint hogy van-e olyan osztálytársad, szaktársad aki nem informatikai középsuliba járt? és ő hogy bírja az iramot?

2016. aug. 31. 13:50
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha a proginfó és mérnökinfó közötti különbséget nézzük, akkor nagyon felületesen annyi a válasz, hogy a fizika. Elég sokan tanácsolják azt (köztük én is), hogy ha szereted a programozást, a matekot és mellette a fizika is érdekel, akkor mérnökinfó. Ha a fizika hidegen hagy, akkor proginfó (helyette lesz még nagyobb adag matek, algoritmizálás stb). Én is pont ezért mentem proginfóra.

Mérnökinformatikusok inkább a gépközelebbi programozásban jártasak (mondjuk a robotikában stb). Proginfó inkább a felhasználói alkalmazásokra fókuszál (vállalati rendszerek, asztali alkalmazások stb). Persze a kettő valamilyen szinten fedi egymást és a kettő között van átjárás.


Rengeteg olyan szaktársam van, akik nem informatika szakközépből ment (én abból mentem BSc-re, de nem voltam sokkal előrébb, sőt, ha utólag lehetne változtatni, akkor én matek tagozatos gimibe mentem volna vagy pedig nyelvi előkészítősbe). De igazából ez senkinek sincs a homlokára írva, így teljesen lényegtelen, senki nem fog ezzel törődni. Speciel az egyik munkatársam úgy ment BSc-re, hogy abszolút nem is programozott még előtte (és most ő is ugyanúgy fejlesztőként dolgozik). Szóval ezek a lemaradások behozhatóak, a lényeg a szorgalom és ahhoz pedig motiváció kell (ez az egész pályafutásod során fontos, mindig fejlődnöd kell, új dolgot tanulni, gyorsan változnak a piaci igények, technológiák).

2016. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!