Allatorvosi szakma?

Figyelt kérdés

Allatorvosnak keszulok.Most megyek 9.be olyan suliba ahonan konnyeb bekerulni.

Milyen az egyetem?

Melyik szakot valaszam ha en kutya macska kisallat lovakkal es muteni is akarok allatokat?

Ilyenek vannak felsorolva a weboldalon

állategészségügyi igazgatástani és járványügyi szakállatorvos,

baromfi-egészségügyi szakállatorvos,

egzotikus állatok gyógyászata,

egzotikus állatok tartása és tenyésztése,

élelmiszer-higiénikus szakállatorvos,

kérődző egészségügyi szakállatorvos,

kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos,

lógyógyász szakállatorvos,

lovas-tanár (hippológus) és –szervező,

mikrobiológus szakállatorvos,

sertés-egészségügyi szakállatorvos,

experimentális toxikológus szakállatorvos.



2016. aug. 14. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az allatorvosira járok, úgyhogy írok Neked pár tapasztalatot. Nagyon helyes, hogy jó gimibe mész, az szerintem nagyon fontos egy ilyen egyetemnel, a bekerulesnel. Egyenlőre az a dolgod, hogy keményen tanulod a kémiát és a biologiat, és jól erettsegizel belőlük. Az egyetem jó, jó a közösség, nagyrészt korrektek a tanárok, persze kemény, nehéz, tanulos, de gondolom ezt bárki elmondhatja, mert így van. De megeri, mert kapsz egy piacképes diplomát, amivel sosem fogsz ehenhalni, és ráadásul életeket mentesz vele. Nyilván, a szakmai része nem csak cuki állatok simizesebol áll, hanem kemény, izzasztó mutetekbol, tulorakbol, korai kelesbol, késői fekvesbol, papirmunkabol, bunkó emberekből, és stb, de azért nagyon sok a pozitívum is benne. Ajánlom mindenképpen, főleg, hogy már ilyen fiatalon tudod, hogy ezt szeretnéd, és fel is tudsz rá készülni.

2016. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és nincs szakosodas, különböző fakultaciokat lehet felvenni, de alapvetően minden "alap" állatot ismerni kell, tudni az anatomiajat, elettanat, stb, és majd ha végeztél utána fogsz járni konferenciára, tovabbkepzesekre, ahol fejlesztheted a szemészet, fogászat, belgyógyászat, stb ismereteidet.
2016. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amiket te bemásoltál a honlapról, azok már szakállatorvosi képzések, amik már posztgraduálisak, azaz csak a diploma birtokában és néhány éves szakmai tapasztalattal a hátad mögött lehet jelentkezni rájuk. Az állatorvosi képzésen, a diplomáig nincs szakosodás, csak választható tárgyak vannak a kötelezőek mellett.
2016. aug. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!