Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bűntudatom kell hogy legyen,...

Bűntudatom kell hogy legyen, amiért azért (is) tanulok orvosnak, mert vonz a doktori cím?

Figyelt kérdés

2016. aug. 16. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Csak magaddal szemben. Mert ha jogásznak tanulnál kevesebb idő alatt és erőfeszítéssel megkapnád a doktori címet
2016. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Arra akartam kilyukadni, hogy érdekel, amit tanulok, (mert mindig is szerettem a biológiát és a kémiát, és ehhez köthető az orvostudomány iránti érdeklődésem is, nem beszélve arról, hogy a fiatalságomat is feláldoztam azért, hogy orvosnak tanuljak), de bűn-e az, ha büszke vagyok arra is, hogy emellett még doktori címet is fogok kapni?
2016. aug. 16. 17:19
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

"Én …………….. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelőzésére, a betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok, titkaikat fel nem fedem. Egyenlő figyelemmel és gondossággal gyógyítok minden embert. Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is tudomásul veszem. Az orvosi működésemmel kapcsolatos etikai követelményeket tiszteletben tartom. Arra törekszem, hogy az orvostudomány, valamint a …………. Orvostudományi Egyetem jó hírnevét öregbítsem és megbecsülését előmozdítsam."

-Ha csak a doktori cím vonz, ne rabold az állam pénzét!

2016. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem rabolom az állam pénzét, mert leírtam azt is, hogy szeretem, amit tanulok. Van empátiaérzetem.
2016. aug. 16. 17:45
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem hogy ha ez az egyetlen motivációd, el tudod végezni az orvosit. :D Tehát ha elvégzed, valszeg nem csak ez. És tőlem akkor már büszke is lehetsz.
2016. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%

Ehhez a szakmához az empátia kevés.

Ezt akarni kell JÓL csinálni.

Szerintem téged "csak" a PHD előtag érdekel.

2016. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 Mondjuk nem pHD előtagot kap, de mindegy..


Szerintem kérdező, ha már elvégzed, akkor lehetsz büszke magadra és a doktoridra is. Emiatt nem kell bűntudatot érezned.

2016. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

#6 A PHD, meg amit az orvosi diploma mellé adnak doktori cím nem ugyanaz...


Kérdező: Sokan végzik úgy, mindenféle szégyenérzet nélkül az egyetemet, akiknek ez az egyetlen motivációjuk. Ha egyébként szeretsz és tudsz emberekkel foglalkozni, az agyad is megvan hozzá és van még legalább egy olyan dolog, ami miatt ezt a pályát választottad, akkor szerintem nem kell bűntudatot érezned. Szerintem sokkal rosszabb az, aki csak azért végzi, mert át kell vennie majd a szüleitől a praxist, egyébként meg teljesen mással szeretne foglalkozni.

2016. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%

empátiaérzet???

Te se jársz orvosira... egyszerűen provokálsz, kiderül az írásodból.

2016. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:
63%

Ne legyen bűntudatod emiatt.

Viszont azt jó, ha tudod, hogy a jogászok és az orvosok címzetes doktorok, ez nem tudományos fokozat. Jól hangzik, de semmi pluszt nem ad.

2016. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!