Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi Bizonyítvánnyal...

Usagi-chan999 kérdése:

Érettségi Bizonyítvánnyal rendelkező személynek szükséges osztályozóvizsgát tennie?

Figyelt kérdés
Már rendelkezem Érettségi Bizonyítvánnyal, de szeretnék egy emelt nyelvi érettségit letenni. Legtöbb helyen azt olvasom, hogy bármelyik tárgyból lehet érettségivizsgát tenni annak aki már rendelkezik Érettségi Bizonyítvánnyal. Akkor ez azt jelenti, hogy nekem már osztályozó vizsgát nem kell tennem az adott tárgyból/nyelvből? (Nincs középiskolai eredményem az adott tárgyból, nem ott tanultam.) Legtöbben azt felelték nekem, hogy így is kell osztályozóvizsgát tennem, de már azt is olvastam, hogy nem szükséges hisz "bármiből tehetek érettségi vizsgát". Válaszaitokat előre is köszönöm!

2016. aug. 20. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel már megvan az érettségid, így abból teszel vizsgát amiből csak akarsz, nem kell hozzá osztályozót csinálni, az csak akkor kell ha még mindig középiskolás vagy.
2016. aug. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
De neked fizetni kell az újabb érettségiért
2016. aug. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Ha van érettségi bizonyítványod (csupa kisbetű), akkor nem kell, és nem is lehet, hiszen osztályzóvizsgát csak év végi osztályzatért lehet tenni, az meg nem lehet olyannak, aki nem jár iskolába. Akik azt válaszolták, hogy így is kell osztályozóvizsgát tenni, azokra ne hallgass. Hülyeséget beszélni én is tudok, ingyen van.
2016. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. aug. 20. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!