Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvettek, de bizonyos...

Ha felvettek, de bizonyos tényezők miatt idén mégse tudok az adott egyetemi képzésre járni lehet valahogy törölni még az egészet?

Figyelt kérdés
Egész idáig úgy volt, hogy tudok járni szeptembertől a Pannon Egyetemre, kollégiumra jelentkeztem, meg minden, de most egy váratlan eseménynek hála úgy néz ki ezt a tanévet passzolnom kell mindenképp, van lehetőség a beiratkozás előtt visszamondani még a dolgot? (kollégiumot neptun kérvényen keresztül már lemondtam)

2016. aug. 20. 05:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudsz jobbat? Nem iratkozol be.
2016. aug. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha van esélye, hogy jövőre ugyanezt akarod csinálni, akkor passziváltathatsz is 2 félévet. (Ha az egyetem szabályzata ezt megengedi.) Úgy nem kapsz diákot, de órákra sem kell bejárnod, viszont a TB-t például nem kell fizetni. Ez esetben nem is kell újra felvételizned, jövőre ott folytathatod, ahol most abbamaradt.

Ha nem iratkozol be, ugrik az egész, jövőre újra kell felvételizned, ha egyetemre szeretnél menni.

2016. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyezem..
2016. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak első év/félév után lehet passziváltatni. Lehet hogy tévedek, illetve szinte biztos, hogy minden egyetemnél ez máshogy van
2016. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, minden egyetemnél máshogy van. Ezért írtam, hogy ha az egyetem szabályzata ezt megengedi.

El kell olvasni az adott intézmény Tanulmányi- és vizsgaszabályzatának vonatkozó részét.

2016. aug. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hallottam egyetemmel kapcsolatban valami olyan fogalmat is, hogy halasztás. De amúgy én nem tudom, nem vagyok otthon ilyenekben.
2016. aug. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!