Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tandíj, befizetési...

Egyetemi tandíj, befizetési határidő módosítása?

Figyelt kérdés

Alapból október 31-ig kell befizetni az első félévi tandíjat. Eddig úgy voltam vele, hogy diákhitel2-ből fogom finanszírozni. Azonban most lett egy lehetőségem, és nagy valószínűséggel, még pont október 31 előtt, vagy november első pár napjában egy nagyobb összeghez jutok. Így nem lenne szükség a diákhitelre. Azonban ha mégse jön össze a dolog(mert sajnos nem 100%), akkor marad a diákhitel2.

Az egyetem ilyen ügyben rugalmas? Mármint ha a tanulmányi osztályon jelzem a problémámat, keresnek rá megoldást? Legrosszabb esetben is november első hetében megigénylem a diákhitel2-t, szóval ígyis-úgyis kifizetném.



2016. aug. 24. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát én ismerek olyat, aki heteket késett a tandíjjal, és nem lett belőle problémája, csak a Neptun állandóan figyelmeztette, hogy lejárt a határidő. Neki a TO-n azt mondták, a félév végéig, a vizsgaidőszak előtt érkezzen be az összeg. De nem biztos, hogy ez máshol is így van.


És az amúgy nem opció, hogy megigényled a Diákhitel2-t, abból rendezed a tandíjat, és ha megkapod a pénzt, akkor abból befizeted a hitelt? Így talán elkerülhető a késés.

2016. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, azoban nem lehet. A pénzt egy pályázattól kapnám, és diákhitel kifizetésére nem lehet felhasználni csak a tandíjra.
2016. aug. 25. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!