Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE joghallgatók, másodévben...

ELTE joghallgatók, másodévben mennyire ajánlott bejárni az előadásokra?

Figyelt kérdés
Dolgozni fogok suli mellett. Szemináriumokra muszáj bejárni, de ha minden előadást végigülök, úgy végképp nem marad időm a munkára. Első évben a tárgyak nagy részénél semmi előnye nem volt annak, hogy bejártam előadásokra, könyvből mindent szépen meg lehetett tanulni. Másodévben is így lesz?
2016. aug. 27. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondom a gólyáimnak ( nem jogi) ,és szerintem neked is ez lenne a jó megoldás, ha más választ nem fogsz kapni, hogy első héten szépen bejársz mindenre, amit csak felvettél. És akkor ki fog derülni, hogy mennyire veszi elő a tanár a katalógust, mikor lesznek a vizsgák, és így majd szépen tudni fogod, hogy érdemes-e bejárni vagy sem az adott órákra :)
2016. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan nem jogis vagyok, hanem btk-s és nekem rengeteg szemináriumom van (nem tudom nálatok ez hogy van), de nálunk a szemináriumok miatt nagyon nehéz összeegyeztetni az órarendet a munkával. Nálunk az előadások nem kötelezőek, de olyan aranyos tanáraink vannak, hogy azt mondják, "oké, van tankönyv, de félév végén a jegyzetekből fogok kérdezni" és kislétszámú előadás esetén, volt olyan tanárom, aki direkt szívózott azokkal, akik nem jártak be az órára.

De hát dolgozni kell, úgyhogy ennyit sajna el kell viselni az oktatóktól.

2016. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!