Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi tesis órák? Ki...

Az egyetemi tesis órák? Ki lehet váltani valamivel? Hogyan képzeljem el? (debreceni egyetem)

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanolyanok mint a kozepsuliban. Sportegyesuletben valo reszvetellel tudod kivaltani.
2016. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért az túlzás, hogy ugyanolyanok, mint a középsuliban.


Nálunk ezek közül lehet választani:

- atlétika

- kosárlabda

- labdarúgás

- röplabda

- száraz sí edzés

- aerobic

- aikido

- asztalitenisz

- box

- erőfejlesztés

- falmászás

- funkcionális köredzés

- gerinc tréning

- joga

- karate

- kézilabda

- korcsolya

- krav maga

- kubai salsa

- néptánc

- női önvédelem

- ricochet

- spinning

- squash

- trx

- társastánc

- tenisz

- úszás


Biztos a Debreceni Egyetemen is csomó féle sport közül lehet választani. De én pl. 1 félév tesit kiváltottam orvosi felmentéssel.

2016. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

DE egyetemista vagyok, már letudtam a tesiket. Ha jóltudom kar függő, hogy hány félév testnevelést kell teljesíteni.

Rengeteg féle sport közül lehet választani, jóga, taibo, step aerobik, spinning, úszás, vívás, gerinctorna, talán lovaglás is van stb. A java ingyenes, van egy két fizetős is.

Kiválasztod a neked szimpatikus órát, a neked megfelelő időpontban(ami sajnos nem mindig könnyű) majd bejársz órára. Semmi köze a gimis tesihez, itt kb 95%-ban azt csinálod amire jelentkeztél.


Heti egy óra, összesen 10 tesi órán kell részt venni. Plusz nálunk kimeneti követelmény egy felmérés: cooper, fekvőtámasz, felülés. Nem veszik azt sem halál komolyan. De nyilván annak nem örülnek, ha egy ereje teljében levő ember 1,5 felülést hajlandó csak kicsikarni magából.

2016. aug. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan már régen jártam egyetemre, s Veszprémben, de nálunk csöppet sr voltak olyanok, mint a középiskolában.

Hálistennek, mert így megszerettem a sportot...

Volt egy kártya, meg volt adva, egy szemeszter alatt hány tesit kell teljesíteni.

Aztán arra mentél, amire akartál, rengeteg sport közül lehetett választani, s nem kellett elköteleződnöd sem, mehettél egyik héten úszni, másikon röpizni, harmadikon focizni, bármit.

2016. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , nagyon sokat segítettetek :)
2016. szept. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!