Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érvényes a diákom? (lent)

Érvényes a diákom? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval érettségizni tavaly érettségiztem aztán egy évig maradtam ugyanabban az iskolában szakmai éven így maradt a diákom, aztán májusban elvégeztem a szakmát, diák nálam maradt, megyek egyetemre. Azonban azt a diákot majd szeptemberben kezdik el kiállítani, ideiglenes igazolást is csak szeptemberben adnak azonban nekem már most kellenének a bérletek(távolsági-helyközi) Érvényes a középiskolás diákom akkor okt. 31-ig? mert akkor ideiglenes igazolást is fölösleges kérni, addig csak elkészül az új diák.

2016. aug. 29. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Érvényes október 31-ig. Helyi bérletet mindenképp vehetsz vele. Helyközi (és távolsági) bérletet csak az iskola és a lakóhely között vehetsz, és a diákigazolványon lévő címet veszik alapul. Tehát ha nem ugyanabba a városba mész egyetemre, ahova eddig jártál, akkor egyelőre nem vagy jogosult ilyen diákbérletre. Szóval ebben az esetben kérj igazolást.
2016. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor szerencsém van, mert a város maradt csak az iskola változott :D . Köszönöm szépen a választ!
2016. aug. 29. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van rajta matrica, akkor jó október 31-ig.
2016. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!