Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem: Még mindig úgy van,...

Egyetem: Még mindig úgy van, hogy két félév alatt 30 kreditet kell teljesíteni, hogy ne tegyenek át fizetősre?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy növelni akarják 36-ra, de mi van azokkal akik akkor kezdték a képzésüket amikor csak 30 kellett. Ugye a szerződésben ebbe egyeztek bele akkor.
2016. aug. 29. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly kezdtem. Az előző két félévre még 30 vonatkozott, a következő kettőre már 36 fog. Ezt az egyetem erősítette meg (BME-VIK). Ha más egyetemen eltérő (nem tudom, ezt jogszabály írja-e elő), akkor az ottani szabályzatban biztosan bele van írva.
2016. aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beiratkozásnál valóban jogviszony jön létre, de akkor abba egyezel bele, hogy betartod az egyetem szabályzatát, abba pedig tutira bele van írva, hogy változtatásra fenntartják a jogot, és bármikor változtathatják (persze csak évente szokás). Plusz ha jogszabály írja elő, akkor meg pláne felülírható a korábbi.
2016. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi. És ebbe a 36 kreditbe a szabadon választható tárgyak is beletartoznak? Pl. felveszek valami 2-3 kredites gazdasági tárgyat vagy filozófiát vagy egy nyelvet?
2016. aug. 29. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, minden (bár a nyelv nálunk 0 kredites).
2016. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet nálunk is csak mondtam valami. :D Egyébként ha már megvan a nyelvvizsgám akkor is fel lehet venni egy középszintű nyelvvizsgára felkészítő tárgyat hogy legyen kreditem + az angolomat valamennyire szinten tartsam?
2016. aug. 29. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, semmi ilyen kikötés nincs a tárgy felvételénél, bár én még nem tanultam egyetemen nyelvet. Ha van is, azt a nyelveket oktató tanszék oldalán megtalálod.

De ennek szerintem nincs sok értelme, némelyik egyetemen nincs is alapszint, csak haladó, meg idegen szaknyelv. Akkor már azokat vedd fel, felejtés ellen az is jó, és legalább valami újat is tanulsz. Kreditek miatt szerintem pont nem a nyelvtárgy éri meg, ahhoz túl nehéz, számtalan ingyenkredit tárgy van még.

2016. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!