Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha emelt infóról megyek át...

Ha emelt infóról megyek át gimnáziumi általánosba, kell különbözeti vizsga?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én most emelt infón vagyok, viszont egyáltalán nem érdekel. Még amikor tavaly elkezdtem, akkor úgy voltam vele, hogy hű tök király lesz meg minden, programozunk meg izélunk és mindent csinálunk, és ebben igazam is lett. Viszont az a dolog is valóra vált, ami miatt nem akartam erre a szakra menni. Az igazából maga a szak. Az emberek akik ott vannak, a tanárok, azok tipikusan azok az emberek, akiknek semmi életük nincsen, nekik tényleg az az életük, hogy napi 24 órában egy nagy monitor előtt ülnek és kattognak. És arra nevelnek minket, hogy mi is ilyenek legyünk. Volt már olyan, hogy ugye én táncolok, és kértem kikérőt az utolsó óráról mert fellépésre mentem. És a tanár nem akart elengedi és azt mondta: "Egy informatikus minek táncikázik?". Nekik tényleg ez az életük, és ez engem taszít, nagyon taszít, még amikor fiatalabb voltam ez volt az "álmom" de már tudom, hogy nem akarok ilyen ember lenni, nem akarok ilyen besavanyodott lenni. Úgy döntöttem, ezt a félévet kicsikét meghajtom, és félévkor átmegyek gimnáziumba általánosra. Bocsánat a nagy történetmesélésért, de a kérdésem: Ha átmegyek, kell szerintetek tennem különbözeti vizsgát? És ha igen, akkor nagyon sokban eltérhet?

2016. aug. 30. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez baromság. Csak az olyan ember lesz ilyen, aki ilyen akar lenni. Ha te kizárólag ilyen embereket láttál, akkor vagy nem nyitottad ki jól a szemedet, vagy nem ismersz elég informatikust. Rengetegen élnek normális életet csak azért, mert a számítógép előtt dolgoznak. Éjjel-nappal bárki tud videójátékozni, nem csak az informatikusok, de TV-t is lehet megállás nélkül nézni, meg zabálni, meg nem sportolni, meg sehova se eljárni. A tanárod bunkó volt, az nem minősíti az informatikusokat. Mivel én is ebben a szakmában dolgozom, nagyon is jól tudom, mennyire fontos a kikapcsolódás, a mozgás, mert nagyon megterhelő tud lenni a folyamatos gondolkodás egy program megtervezésénél, és megírásánál. Ezenkívül senki nem mondta, hogy te csak infósok között legyél. A gyerekekből amúgy is más ember lesz, miután elvégzi az irtó nehéz egyetemet (amihez ráadásul nem szükséges speciális gimi, mert mindent az lapoktól oktatnak).. Bátran barátkozhatsz bármilyen más szakosokkal is, mehetsz kedvedre akárhová velük. Az életben pedig máshol is lesznek olyan csekkfejek, mint épp az a tanár volt, vagy aki lusta dög. Újra mondom, csak az lesz ilyen ember, aki az akar lenni, de nem csak informatikusként lehet ilyen, és nem az összes infós ilyen.


Persze ha szakot akarsz váltani, akkor hajrá, abban pont nem tudok válaszolni, csak nem szeretném, ha féligazság alapján ítélnél meg minket.

2016. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!