Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik annak folyamata,...

MIKLÓS18 kérdése:

Hogyan zajlik annak folyamata, ha egy középiskolai osztály egy adott tantárgyat számára tanító szaktanárát le akarja váltani, többségi akarattal?

Figyelt kérdés
Aki leírja,megköszönném neki,úgy tudom,hogy ez törvényesen lehetséges lépés,nem én vagyok az eset érintettje,hanem egy közvetlen családtagom,de ismerem azt a szaktanárt,akivel e osztály elégedetlen,és megértem,mert én is több évig tanítványa voltam,és jól ismerem azt a szaktanárt is,aki e osztály számára "kívánatos" lenne,valamint jól ismerem az érintett osztály tagjait is!Köszönöm szépen előre is válaszaikat!

2016. aug. 30. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az osztályfőnöknek kell jeleznie a szülőknek, hogy mi a probléma és min kéne változtatni. Az osztályfőnök szól az igazgatónak, aki beszél a szaktanárral, hogy min kéne változtatni. Ha nem történik változás, akkor közvetlenül az igazgatót kell megkeresni, aki újra beszél a szaktanárral, de már sokkal erőteljesebben. Ha ez sem segít, akkor még megkell próbálni a szaktanár fogadóóráján beszélni a szaktanárral. Ha ez sem segít, és a probléma tovább is fenn áll, akkor szokták kezdeményezni a cserét, illetve az elbocsátást.

Azonban azt is megkell nézni, hogy mennyire igaz amit a diákok mondanak. "Túl szigorú" nem elég indok.

2016. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:

Majdnem teljesen tökéletes, amit az első ír, csak ugye a láncot alulról kezdjük. Először a szaktanárral kell beszélni, ha ez nem hoz eredményt, lehet az ofőhöz fordulni, majd az igazgatóhoz. Érdemes betartani, mert ha normális a suli, az ofő első kérdése úgyis az, hogy a kollégával beszéltek-e, mire jutottak; a dirinek szintén: szaktanárral beszéltek-e, ofővel beszéltek-e. (Komoly, nagyon indokolt esetben természetesen el lehet ettől térni.)

Ha a suliban nem születik megoldás, akkor lehet feljebb menni, a kerületi/városi önkormányzat oktatási osztályához, jegyzőhöz...

2016. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érdekes,nem tudtam,hogy ekkora a szülők "befolyása",mondjuk,igaz,18 éven felüli személy nincs e osztályban,mert a holnap kezdődő tanévben e osztály 10.es lesz!ÉN úgy tudtam,hogy az osztályfőnök felé elég először is eljuttatni egy aláírásokat tartalmazó "papírt",amelyen az osztály sokadának/vagy az osztályba járó diákok szüleinek edgyértelmű többségének aláírása van,és utána esetleg a többi!De nem elbocsátásról van szó:aki "ellen" van e osztályakarat,az idős,rutinos szaktanár,hamarosan nyugdíjba is vonulhat-szerintem,és anno tavalyi tanévben 9.évfolyamban más szaktanár tanított e tantárgyat a bizonyos osztálynak,akik ezidőtájt nagyon megkedvelték tanárukat,és a váltás "sokk"-ként érte őket,pláne,hogy a tantárgyfelosztásban kijelölt ,új szaktanáruknak diákok körében nagyon rossz a "referenciája",amit én,"öregdiák" is tudok tanúsítani!Ha valaki szaktanár nem taníthat egy osztályt,annak semmi köze az elbocsátáshoz,ilyenkor szoktak "adni" helyette másikat,hogy legyen meg e heti,törvényben előírt óraszáma!Az osztály célja nem a bizonyos szaktanár kirúgatása!
2016. aug. 30. 23:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért nem egyszerű e ügyet sikerre vinni,mert az osztály által nem kedvelt szaktanár egykoron az érintett oktatási intézmény vezetőségi tagja volt,és akik ma a vezetőség tagjai,azon pedagógusok hiába ifjabbak tőle sokkal,ma is nagy "mozgásteret" hagynak neki,amit ő ki is használ!
2016. aug. 30. 23:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hallottam valami osztályról, akik addig hisztériáztak, amíg le nem váltották a tanárukat arra, akit ők akartak. Kitartóak voltak, azt nem tudom, mivel értek célt, de lehet, hogy hetente adtak be kérelmeket az igazgatónak, aki ezt végül megelégelte. De ahogy anno mesélték, sok erőfeszítésbe kerülhetett.
2016. aug. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű.

Nekünk sikerült. Kilencedik végétől tizedik végéig ment érte a hiszti, huzavona, minden sz*ar, de végül sikerült.


(Amúgy az volt a baj a tanárral, hogy semmit sem tanított és nekünk ez nem volt megfelelő, mert tanulni akartunk:DD)


Neki nem jeleztük, mert nem igazán érdekelte. Ofő sokat próbálkozott, az igazgató először nem akarta engedélyezni. Több órát bejött megnézni (prsze ilyenkor erndesen haladtunk) és nem is hitt nekünk, de végül meggyőzte a semmitmondó és kevés dolgozat és az is, hogy más osztályok is mertek panaszkodni miattunk.

2016. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!