Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemről kiiratkozás?

Egyetemről kiiratkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Államis egyetemre fogok járni, és olvastam, hogy október 15, illetve március 14-ig (ha jól emlékszem) lehet kiiratkozni.

Ugyebár ha a legelső félévben iratkozol ki, akkor az még ingyenes, viszont ha már a másodikban, akkor fizetni kell.

Tehát ha október 15-ig nem iratkozom ki, akkor az azt jelenti, hogy utána már csak márciusban tehetem meg, de akkor már ki kell fizetnem egy félévet?


Félre ne értsetek, nem akarok azonnal kiiratkozni, csak szimplán érdekel, hogy akkor ez most hogyan is működik, meddig tehetem meg "ingyenesen", azaz, hogy ne kelljen utána fizetnem a féléveket.



2016. aug. 31. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keversz egy pár dolgot. Ahhoz, hogy ne kelljen visszafizetned az addigi félévek költségeinek 50%-át, ahhoz maximum egy félév után ki kell iratkoznod. Bármikor kiiratkozhatsz. Ha október 15 vagy március 14 előtt iratkozol ki, akkor az 0 illetve 1 igénybe vett államis félévnek számít. Egy kicsit bonyulult a dolog itt minden le van írva:

[link]

2016. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ha a januári viszgaidőszak után iratkozol ki, akkor nem keletkezik semmilyen visszafizetési kötelezettséged, viszont a 12 állami félévedből már csak 11 marad meg. Ha október 15-e előtt iratkozol ki, akkor mind a 12 féléved megmarad.

Meg arra is külön szabályok vannak, hogy mi van, ha új képzésbe kezdel egy éven belül, minden le van írva (viszonylag) érthetően az OH honlapján.

2016. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :)
2016. aug. 31. 15:02
 4/4 anonim válasza:

Ha alapképzésre jársz, akkor 1 félév, ha osztatlanra, akkor 2 félév elvégzése után tudsz díjmentesen.


Ha október 15-ig iratkozol ki, akkor meg szerintem ingyenes, mivel ha úgy vesszük nem vettél igénybe államilag támogatott félévet, de ezt nem tudom biztosan, csak gondolom, hogy így van.

2016. szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!