Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy az egyetem...

Miért mondják, hogy az egyetemi évek a legjobbak, mikor közben mindenki arról beszél, hogy milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Mindig mondják, hogy ez a pár év a legjobb egy ember életében. Közben meg mindenki kivan a követelményektől, és a vizsgákat is nagyon nehéznek tartják, akik egyetemre járnak.

2016. aug. 31. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenkor vagy a legszabadabb a legkevesebb felelősségvállalás mellett.

Sokmindent kipróbálhatsz, és ha valami nem is úgy sikerül, ahogy elképzeled, sokkal kevésbé komolyak a következménye, mintha "élesben" tennéd.

Több szabadidőd lesz, mint bármikor az életedben (legalábbis a fiatal/középkori felnőttkorodban), így sokmindenbe belekóstolhatsz, sokféle tapasztalatot, élményt szerezhetsz.

Persze, tanulni kell, vizsgázni kell, meg kell felelni a követelményeknek, de ha más nem is, ott vannak a szünetek is:)

2016. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mert az egyetemisták többsége elba*sza a 4-5 évet az egyetemen és lósz*rt sem tanul és aztán sírnak hogy a kettes diplomájukkal nem alkalmazzák őket sehol ...
2016. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az egyetemi èvek voltak a legjobbak. Úgy van ahogy az első írja. Sok mindenben az ember hirtelen nagy szabadságot kap. Maga veszi fel az órákat, nem olyan kötött semmi mint a gimiben. Nem csesztetnek a tanárok hogy jaj ìgy nem tudsz leèretsègizni. Sokszor van olyan óra ahol a te èrdeked hogy bejárj ès nem feltétlen kötelező főleg ha nincs katalógus. Sok mindenben te döntesz. Van mièrt tanulni jár az ösztöndíj. Az egyik fèlèvben olyan jó ösztöndíjat kaptam mint a minimálbèr. Gondolhatod hogy tetszett 18 èvesen hogy saját bankszámlám van saját pènzzel ami csak rajtam múlik mennyi. És még sorohatnám. Voltak nehéz vizsgák , unalmas órák, jó hosszú unalmas órák de nagyon sok minden jó oldala is volt. A gimit utáltam az egyetemet imádtam.
2016. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nehéz vizsgáknak van egy másik oldala is: a teljesítés öröme, a szerzett új ismeretek.
2016. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 1. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!