Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debreceni egyetem, sportköri...

Debreceni egyetem, sportköri tagság?

Figyelt kérdés

Pár perce kaptam egy mailt, hogy automatikusan sportköri tag lett mindenki. Jó ez nem is érdekelne amúgy, de mi az, hogy 4500 Ft egy félév?

Egyáltalán nem érdekel az unalmas gála, az 500Ft-os póló amit adnak, és az, hogy használhatom a sportlétesítményeket, amire nem tartok igényt.


Na de ezt milyen módon döntötték el? Kötelező ez egyáltalán vagy csak egy jó szövegbe bújtatott ajánlott dolog ez pontosan?

Nehezen hiszem el, hogy egy fizetős dologba csak úgy berakhatnának mindenféle következmény nélkül...



2016. szept. 5. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Még lesz egy tanácskozásuk róla de egyelőre kötelező.

Azt mondta a hszk-n lévő lány, hogy amíg nem lesz lerendezve, addig nem lehet majd vizsgát felvenni, és a kövi félévre jelentkezni.

Elég nagy lehúzás.

2016. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az komoly... úgyis megyek majd jövőhéten szerintem a tanulmányi osztályra, azért megkérdezem, hogy pontosan mi is a helyzet ezzel.
2016. szept. 7. 21:37
 3/13 anonim válasza:
Kedves kérdező! Ha jártál a TO-n akkor meg tudtál valami újat a sportköri tagságról??
2016. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Holnap írok! :)
2016. szept. 14. 20:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Na a mai változat alapján nem kell.

Szerintem ahogy jön az ősz majd jön egy újabb variáció. :DD

2016. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fura, pont ma voltam bent. :D Azt mondták, hogy kötelező. :D Hol láttad, hogy nem kell? :)
2016. szept. 15. 14:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Most egy HÖK-össel beszélgettem, és rákérdeztem erre, Ő azt mondta, hogy nem kell.

Viszont van egy olyan variáció, hogy tesit csak érvényes sportköri tagsággal lehessen felvenni az adott félévekre.


Viszont mondta, hogy nem tudják miért lett a könyvtár ingyenes pont most (már évekkel ezelőtt is lehetett volna), vélhetően mivel hirtelen sok lett a hallgatói költség, és ezt csökkentették, ez viszont arra utal, hogy nagyon beakarja a szenátus vezetni felsőbb utasításra.

Ezért mondtam, hogy változnak a vélemények erről.

2016. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én a testnevelés csoportnál kérdeztem meg. Ott mondták, hogy kötelező. Hiszen a levélben is az volt.

Illetve vicelődött azzal, hogy azért a póló az jár :D

Jah és a TO-n semmit nem tudnak róla, Ők küldtek a tesi csoporthoz, hogy ott választ kapok. :D

2016. szept. 15. 18:22
 9/13 anonim válasza:

Igen, kötelező! :)

Tegnapelőtt megrendezésre került a rendezvény amely általad az "unalmas gála" megnevezést kapta. Azt hiszem az a 15.000 néző aki megjelent a rendezvényen nem mondhatta el hogy bármi is unalmas lett volna. Sajnálom, ha ezek után sem érdekel, és havi 900 Ft-on fennakadsz. A sportlétesítményekre nem tartasz igényt, a sport ezáltal nem szerves része az életednek amit megint csak sajnálok. A hozzáállásod meg leginkább felháborító, és szégyen, hogy az ország legnagyobb egyetemén nemcsak Te, de rengeted hallgató így gondolkodik. A világ más egyetemein kötelező egyen pulóver, vagy egyenruha van. Nyilván nem az egyetem finanszírozza, de ott büszkék a hallgatók hogy tartozhatnak valahova és büszkén viselik azt a pulóvert a világ bármely pontján. Épp a hozzád hasonlók miatt hátráltatott ez a fejlődés itt Debrecenben, és csak kötelezően bevezetett díj fejében hajlandóak ezeket a lépéseket megtenni.

Veled ellentétben alapszakos hallgatóként és dolgozóként, kifizetem akár mindkét jogviszonyra vonatkozó költséget is :)))

2016. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kerek perec kijelentem, hogy nem fizettem be. El is felejtkeztem róla, csak ma jutott eszembe ahogy a kérdéseket böngészgettem, és láttam, hogy lett egy új hozzászólás.

Majd ha küldenek egy felszólítást amiben leírják a következményeket, és mutatnak a törvényből egy bekezdést hogy a suli bármikor kivethet ilyen költségeket egy diákra, akkor elgondolkozom a kifizetésén. Addig pedig felejtős.


Reagálva a támadó válaszodra. Ízlések és pofonok, nekem nem tetszenek az ilyen gálák. Elhiheted, hogy mennyire búslakodom, hogy nem mentem el.... :D

Ha jól sejtem akkor ez volt a YouDay valami?! Legalább a stadionnak hasznát vették végre, először... :D

(Képek/videók alapján sem győzött meg, hogy lemaradtam volna valamiről)


" A sportlétesítményekre nem tartasz igényt, a sport ezáltal nem szerves része az életednek amit megint csak sajnálok."

Aha... gyerekes gondolatmenet újra.. :D Az, hogy az iskola sportlétesítményére nem tartok igényt, nem zárja ki azt, hogy sportolok.

Nem függ össze a kettő.


Felháborító, és szégyen pedig Te vagy!

Mivel nehéz felfogni, hogy van aki nem tart rá igényt. 2016-ban engedtessék már meg, hogy eldöntsem nekem mi a jó.

A saját pénzem, a saját döntésem. Ehhez az egyetemnek semmi köze, ne az én pénztárcámból gazdálkodjon ha lehet. Főleg ne olyan dolgokra ami teljesen másodlagos.

Vannak ennél sokkal fontosabb dolgok is amit megkéne csinálni.


Az USA-t meg ne hozzuk ide. :D Ha olyan gondolkozást szeretnél, akkor először teremtsék meg azt a színvonalat minden téren.

Én leszarom az egyetemet, tanulni jöttem. Csak egy kötelező, kikerülhetetlen dolog, mert kell a diploma. Van saját magánéletem, barátnőm, barátaim, nem az egyetemen keresem a kapcsolataimat.

Ha ennyire egyetem mániás vagy, akkor fizesd ki az enyémet is. :D Az egyetem örülni fog neki! :)

2016. szept. 30. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!