Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha minden nap készülök rendsze...

Ha minden nap készülök rendszeresen, szorgalmasan, és sokat gyakorlok, akkor elkerülhetem azt az egyetemen, hogy a vizsgaidőszakban vagy a ZH-k előtt éjjeleket át kelljen vészelni tanulással?

Figyelt kérdés
Sok egyetemistától hallottam/olvastam, hogy vizsgák előtt néha 20-22 órákat is ébren vannak és magolnak. Gondolom, hogy sokat kell tanulni, én erre nem nagyon vagyok képes, viszont hajlandó lennék minden nap (beleértve a hétvégékét) tanulni, hátha ezzel ki tudnám "váltani" az éjjeli tanulást.
2016. szept. 5. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt kurzus, ahol elég volt, volt, ahol nem. De alapvetően, ha rendszeresen tanulsz, akkor nagyon ritka, hogy éjszakázni kell. Nekem ez a tapasztalatom. Csak nem sok embert ismerek, aki rendszeresen tanult.
2016. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vagyok bulizós, inkább csak haverkodom, és megiszogatok 1-2 sört néhány emberrel, nem vagyok az az éjszakába nyúlós, 2 napig non-stop bulizgatós ember. :)
2016. szept. 5. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez kivitelezhető, ha az előadás anyagát kérik vissza a vizsgákon, esetleg a vonatkozó könyv fejezeteit is elmondják időről-időre. Nálunk ez sok tárgy esetében nem működne, mert pl a vizsgák előtt egy héttel bejelentik, hogy nem az kell, ami elhangzott az előadásokon, hanem a könyv teljesen másik része. De az biztos, hogy megkönnyíted a saját dolgodat, ha nem a vizsgák előtt látod először az anyagot :)
2016. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van egy ismerősöm, aki az orvosi előtt kijentette, hogy nem fog éjszakázni. Megcsinálta.
2016. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok szeminárium volt amikre folyamatosan kellett tanulni és készülni, így a vizsgákra nem tudtam évközben.
2016. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogon vagyok. Sosem kellett éjszakáznom (najó, a római jog szigorlatelőtt annyira izgultam, hogy nem nagyon bírtam aludni). Minden vizsgám elsőre meglett, legrosszabb jegyem 3 volt - de csak nagyon kevés.

Ha nem is minden nap, de érdemes rendszeresen készülni szorgalmi időszak alatt is és akkor teljesen kikerülhető az éjszakázás vizsgaidőszakban. (Amúgysem látom sok értelmét. Ha hulla fáradt vagy akkor nemhogy vizsgázni, de tanulni sem tudsz...)

2016. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!