Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ végzettség igazolása...

OKJ végzettség igazolása külföldön?

Figyelt kérdés
Ha külföldön hiteles fordítással igazolnom kell hogy mi a legmagasabb végzettségem, akkor OKJ esetében mind az OKJ bizonyítványt, mind az érettségit fordíttassam le, vagy elegendő az OKJ bizonyítvány? (értelem szerűen ez érettségi után szerezhető meg) Viszont ahol más az oktatási rendszer ebből fogják tudni hogy ez milyen végzettséget takar? Esetleg van tapasztalata vagy infója erről valakinek?

2016. szept. 8. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Az OKJ kulfoldon nem er semmit, hiaba fordittatod le, nem szamit akkreditalt vegzettsegnek.
2016. szept. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben az érettségi a legmagasabb végzettséged, az OKJ nem samít semmit sem.
2016. szept. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

OKJ a 8 osztály után is megszerezhető :D


Nem véletlenül, hiszen ha pl. pék a szakmád, azt elvégezheted például az általános iskola után is egy szakközépiskolában, vagy 30 évesen is egy általad jónak gondolt képzőnél iskolarendszerű felnőttképzésben.

2016. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az enyém érettségihez kötött(grafikus), gondolom ez a szakma számából visszakövethető, lehet hogy én tudom rosszul, de ami nem érettségihez kötött az nem OKJ hanem szakmunkás képesítést ad, pl. szakmunkás pék, hamár említetted :D
2016. szept. 9. 08:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Az OKJ akkor sem nemzetkozileg akkreditalt. Mindamellett ha jo grafikus vagy, senkit se fognak erdekelni a papirjaid kulfoldon.
2016. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Olvasd el ezt a cikket: [link]


Kérned kell egy Europass bizonyítványkiegészítőt a sulidtól: [link]

(Nem tudom, minden végezttségre léhet-e, de majd megmondják.)


(Én a helyedben mindkettőt lefordíttatnám, biztos, ami biztos.)

2016. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi Zapdos a linkeket, tele van hasznos infókkal erről :)
2016. szept. 10. 10:41
 8/8 A kérdező kommentje:

17:08as-de, az államot érdekli amikor már itt élőként munkát keresel és be kell hogy regisztrálj a legmagasabb iskolai végzettségeddel :D

Egyébként a gyakorlati részével teljesen egyetértek-engem sem a papír érdekelt amikor munkaerőt kerestem a volt irodámba :) de ez most sajnos a hivatalos vesszőfutáshoz kell

2016. szept. 10. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!