Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar vagy emelt...

Emelt magyar vagy emelt történelem érettségi a "könnyebb"? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, mindkettőt nagyon szeretem és felvételi tárgyként is beszámíthatóak lennének.
2016. szept. 10. 06:06
 1/6 gnoomage ***** válasza:

Kinek mi. Én a törit tudom jobban, a magyart nehezen tanulom. Vannak rengetegen akiknek a magyar megy és a törivel szenvednek. Neked kell eldönteni.


Valamint mit akarsz kezdeni ezekkel? Ha magyartanárként vagy valami irodalmi munkakörben akarsz dolgozni akkor magyar, ha töritanárként vagy a történelemmel kapcsolatos munkakörben akkor töri.


Csak úgy nem éri meg felvenni ha nem akarsz semmit se kezdeni majd vele.

2016. szept. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez mind attól függ, hogy magyarból mennyire vagy erős.

Ha tényleg jól megy, akkor érdemes azt megpróbálni, bár tényleg nagy felkészültséget igényel. Na meg ugye.. ott saját gondolat van, amibe könnyű belekötni.


Töri az fix, megtanulod, kérdez, válaszolsz.

2016. szept. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A töri könnyebb. Vagyis inkább úgy mondanám, mint a második. Magyarnál az élő fába is belekötnek. Tanári körökben is mumus a magyar emelt, nálunk sose indult, vagy abba maradt, mert a diákok nem bírták.
2016. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyikbe sem ástam bele magamat ennyire, de szerintem általánosságban a töri. A magyar már képesség is és úgy tudom, hogy emeltre eléggé széles körben kell ismerni a műveket.
2016. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Töri.
2016. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már leérettségiztem, most "felnőttként" készülnék fel egy emeltre.

Meggyőztetek a törivel,ismeröseim is azt ajánlották, mondván nem olyan lutri, mint a magyar.

Köszönöm a segítséget.

2016. szept. 11. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!