Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Járni fog továbbra is az...

Járni fog továbbra is az árvaellátás?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, nem vettek fel egyetemre így egy okj képzédre jelentkeztem. Igazából nem tudom, hogy estinek vagy nappalinak számít ez az oktatás. A perfekt iskolába jelentkeztem és 1 héten 1x van tanítás, délutan. Az lenne a kérdésem, hogy az árvasági járni fog e, mert én fizetek a képzésért és az pont elég lenne rá. Ha az nem, akkor családi pótlék?

2016. szept. 13. 09:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Árvasági alapesetben akkor jár, ha közoktatásban iskolarendszerű nappali,vagy felsőoktatásban nappali rendszerű képzésben tanulsz és nem vagy még 25 éves.


A Perfektnél, mivel szerintem nem iskolarendszerű, hanem felnőttképzés folyik, alapesetben nem jár árvasági. Azonban ha nem távoktatásban vagy a Perfektnél és a heti óraszámod átlagban eléri a 7 órát, akkor kérvényezheted az árvasági tovább folyósítását (amit vagy megadnak vagy nem), amihez az OKJ-ról és a beiratkozásodról, meg a heti óraszámról és a nem távoktatási képzésről a Perfekt igazolását kell mellékeljed.


Hogy hogy van ez a kérvény pontosan, azt kérdezd meg, ahol az árvasági ügyét intézted.


Családi pótlékot viszont csak akkor kaphatnak utánad, ha iskolarendszerű képzésben tanulod az okj-t és nem vagy még 20 éves, illetve ha most 19 éves vagy, akkor ha szeptember 01-előtt születtél, akkor a nyárig kaphatod, ha szeptember 01 után születtél, akkor még két teljes iskolaévig kaphatod, ha az okj-nappalis iskolarendszerűben végzed. Tehát azt ajánlanám, hogy járj utána, hogy a Perfekt az felnőttképzésben tanit-e téged, és esetleg a szakképzési centrum kifejezésre keress rá a neten és talán még be tudsz iratkozni egy ingyenes iskolarendszerű okj-ra, nappalisra, ha találsz megfelelőt. Bár nyilván ez a te döntésed.

2016. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!