Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Túlvállaltam volna magam?...

Túlvállaltam volna magam? (egyetem, kreditek)

Figyelt kérdés

Első éves vagyok proginfón, felvettem 31 kreditnyi tárgyat. De több helyen olvastam, hogy volt, aki első félévben csak a kötelezőket vette fel, plusz még 1-2 szabadon választhatót, ellenben én ötöt. Ráadásul hátrányból indulok, mert programozni sem tudok, matekot sem tanultam emelt szinten. Ti mit tennétek a helyemben? Leadnátok most pár tárgyat, és következő félévben vennétek fel picit többet?

(Azt tudom, hogy az átlagnál számít, hogy meglegyen a 30 kredit, de megbukni sem szeretnék, mert túlvállaltam magam.)



2016. szept. 13. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
tudatt alatt hárítod a programozást, szerintem menj más egyetemre
2016. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz programozni, akkor veszett fejsze nyele. A programozást nem az egyetemen fogod megtanulni. Ha érdekel, magadnak önszorgalomból fogod, de ha eddig nem tetted meg, valószínű annyira nem is érdekel.

Szóval jó eséllyel nem tudod befejezni.


Amúgy simán megcsinálható. Én levelezőn első félévben 32, másodikban 36, harmadikban meg 40 kreditet vettem fel (vettem volna fel többet is, de 40 a maximum). Viszont én már úgy indultam neki, hogy programozó vagyok, abban is dolgozok, csak kellett a papír.

2016. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha egy kicsit sem konyítasz ehhez, akkor minek jelentkeztél?


Egyébként egyetem függő, hogy mennyi a minimum. Nálunk(PTE) egy év alatt kell 36-ot megszerezni(18/félév), ha nem akarunk költségtérítésesek lenni.


Persze fel lehet venni kevesebbet is, de akkor sem leszel beljebb.

2016. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kimittudom válasza:

ne hagyd, hogy elijesszenek a vén rókák, az elején szerintem mindenki a saját kárán tanul, majd belejössz

én levelezőn vagyok, proginfó, szte, másodéves

második nekifutásom, nappalin már befuccsoltam egyszer

most már érettebb vagyok, kell a papír az állásinterjúkon, bárki bármit mond :)

az elején én se tudtam programozni, középiskolában semmi angolt nem tanultam, nem tudtam 10 ujjal gépelni

matekból érettségin 1 pontot vesztettem, avval nem is volt gubanc

kollégiumban nem igazán tudtam tanulni, nem is akartam, folyton buliztunk

pedig itt a lényeg a gyakorlás, folyton zongorázz a gépen, nézegesd a példaprogikat, írj át benne dolgokat stb.


én tavaly ilyenkor, tárgyfelvételnél mit basztem el?

Mindkettő tárgyat felvettem, pedig ebből a gazdasági választható kategóriában csak két kreditett kell teljesíteni

Környezetvédelem és minőségügyi alapismeretek

EU alapismeretek


a mintatanterv szerint haladj, a lényeg, hogy a kötelező tárgyakat teljesítsd, mert ha csúszol, a tárgyak egymásra épülése miatt nem tudod felvenni a következőt


ja, és fizetősről átpakoltak 2 félév után állami ösztöndíjasra

de ehez 3 embert átsoroltak az ingyenesről költségtérítésesre

nagy a lemorzsolódás, de ne add fel sose

2016. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 31 kredit az nem annyira eget rengető, főleg, hogy ebből sok szabadon választható. Viszont én lehet nem vettem volna fel ennyit.

Nekem annak idején (sok évvel ezelőtt, mikor kezdtem) azt mondták a felsőbb évesek, hogy ne vegyél fel semmit a kötelezőn kívül, mert az is elég nehéz lesz. Akkor a kötelezők 26 kreditet tettek ki. Mindenem meg lett elsőre (bár nem túl fényes, 3-4 lett a többség), de ösztöndíjat pont nem kaptam, mert pár századdal lemaradtam az alsó határról. Ha viszont felveszek egy 2 kredites SZV-t, akkor pont átbillen. Én vennék fel legalább 28-30 kreditet, de ha úgy érzed, hogy sok, akkor lehet érdemes csökkenteni. Infón elég könnyű ösztöndíjat kapni rossz átlaggal is. :)

2016. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a krediten van a hangsúly szerintem, hanem a tárgyon, nem mindegy milyen tárgyat vettél fel plusszban.


Én is úgy jöttem ide, hogy nem programoztam előtte. Gyakorolj gyakorolj otthon! Ez nem ilyen egyszer átolvasom pötyögni kell sokat, mert a tempó is felgyorsul harmadik-negyedik hét után. A matek meg nem nehéz kalkulusra ott a Szabó Tamás videói, dimatból meg a könnyű témaköröket kell meghúzni a nehezeket meg átvészelni :D

2016. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Matekra ott van a mateking.hu

Totál érthető magyarázatok, pillanatok alatt megérted a dimatot, kalkulust és linalgot is. És nem is drága.

2016. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!