Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika I. (Analízis)...

Matematika I. (Analízis) milyen matematikai háttértudás szükséges? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy Matematika I. (analízis) felsőoktatási tantárgyhoz, milyen tematikájú tudásra van szükség? Függvények, geometria stb?

2016. szept. 13. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Legfőképpen határértékszámítás,deriválás, integrálás. Általában ezeket matek emelten oktatják középiskolában, ezért érdemes eljárni oda, még ha nem is érettségizel emelt szinten belőle. Hidd el, akik nem tudják mi az a deriválás, azok az első ilyen órákon azt se tudják, fiúk-e vagy lányok...
2016. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

#1, amiket irtal az maga az analizis 1, nem a hozza szukseges hattertudas.


Ha le tudtal erettsegizni matekbol kozep szinten akkor megvan hozza az alapon. Alapmuveletek, hatvanyozas, egyenletek megoldasa.

2016. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nagyjából a középszintű érettségi anyaga szükséges, mint háttértudás. De a legfontosabbak talán az azonosságok (hatvány, log, exp, trigonometrikus, stb.).
2016. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Jó, akkor az enyém ajánlott háttértudás. :) Szükséges ahhoz, hogy könnyebben menjen az első félév... mondjuk így. Továbbra is azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy ha van lehetősége, tanuljon meg deriválni, integrálni!
2016. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Meg lehet tanulni, de az csak az első pár hétre jelent előnyt, egyébként semmi komoly előnnyel nem jár, ha valaki tudja az alap szintű határértékeket, deriváltakat már középiskolában. Jó persze előny, mert nem nulláról indul az ember, de ahogy láttam nálunk úgy a 3. hét végére el is fogyott ez az előny, és én mint aki előtte még hallani se hallott róluk simán beértem őket.
2016. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak az alap szintű deriváltakra gondoltam... én például úgy mentem már oda, hogy jó pár függvény ábrázoláson is túl voltam, integrálni is tudtam, és egész félév végéig kitartott az előny. De persze nem muszáj, nem azért mondtam, csak egy tanács volt.
2016. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!