Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vettem egy új kalkulátort...

Vettem egy új kalkulátort (Casio fx-991EX), de nem vagyok benne biztos, hogy használhatom érettségin. Egyáltalán figyelnek erre? Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

2016. szept. 26. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen figyelnek erre, és bizony lehet belőle baj, ha olyat használsz, ami nem megengedett. Ez a típusú számológép alkalmas grafikus ábrázolásra? Mert ha igen, akkor ezt sajna nem használhatod.
2016. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ábrázolni nem tud és nem is programozható. Bár 9 db konstanst el lehet tárolni benne. Ez számíthat szövegtárolásnak? Itt van, hogy miket tud még: [link]
2016. szept. 26. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Simán használhatod.
2016. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első válasz légből kapott, nem alapul a jogszabályokon. Az érettségin olyan számológépet szabad használni, amely szöveges adatok tárolására nem alkalmas.
2016. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

19:25

Megnezned kerlek a linket, hogy akkor jo lesz-e? Előre is köszi!

2016. szept. 26. 22:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem ebből csak az derül ki, hogy a listát egy félanalfabéta írta, úgy hemzseg a helyesírási hibáktól. Úgy kezdődik, hogy 552 funkció, ami valószínűleg reklámfogás, de ennyi nincs felsorolva. Ha nem lehet szöveget tárolni benne, akkor használhatod.
2016. szept. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2016. szept. 27. 09:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem reklámfogás. Azért, mert nem írnak ki egyesével minden funkciót, még tudhat annyit. Például "Trigonometrikus és inverz trigonometrikus függvények" ez a listán egy helyet foglal, miközben van külön sin, cos, tan, arcsin, arccos, arctan, stb-stb, és ezek mind-mind külön funkciók. Minden számológépnél így van értelmezve..
2016. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Érettségin, és bármilyen szakmai vizsgán ahol számolni kell, számológép használatnál az az elvárás hogy nem programozható, és szöveges adatok tárolására nem alkalmas számológép :)
2016. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bocsánat, nem vettem észre pont, hogy 4-es válaszoló is ezt írta :)
2016. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!