Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogyan...

Egyetemisták! Ti hogyan tanultok ilyen sokat?

Figyelt kérdés

Van még 3 napom megtanulni a fizika definíciókat, tételeket és megcsinálni/gyakorolni a feladatokat. Tehát nem utolsó pillanatban vagyok. A kérdésem az, hogy hogyan álljak neki?


A mai napon elolvastam az ajánlott jegyzet 1. előadásához tartozó anyagot. Nagyjából kaptam egy átfogó képet a fizikáról és a szintértékről (ami ugye a logaritmikus viszonyszám (remélem így van :D)). Átnéztem a 2. és 3. előadás anyagát, ami a mechanikáról szól. Azon belül az egyenes vonalú mozgásról, viszonyítási pontokról, síkmozgásról, térbeli mozgásról, stb. Azt látom, hogy millió képlet és definíció van, amit meg kell érteni és tudni kell használni. Ha csak arra szánok időt, hogy mindezt megértsem, de még ne rögzüljön bennem rendesen, akkor attól félek éjszakázás mellett 2-3 napom elmenne. Akkor mikor is tanuljak? :D


A baj az, hogy nekem középsuliban nem volt ennyi fizikám, csak a nagyon alapokat vettük, szuperegyszerű feladatokkal. Érvényes ez más tárgyakra is, amit a hétvégén még tanulni akartam, de szerintem erre most nem lesz időm. Például digitális technikát én nem is tanultam középsuliban, szóval fingom nincs hogyan kezdjek hozzá. :D


Akkor mégis tudnátok tanácsokat adni egy gólyának, hogy hogyan álljon neki? 20 pontos lesz a ZH kedden, legalább 10-et el akarok érni, ha nem mondok sokat első alkalomra. :D Hogy honnan lesz meg a többi arról még gőzöm sincs.


Egyébként mérnökinfós vagyok, matek és analízis tárgyak könnyűnek tűnnek, de ezeket is gyakorolni kellene. Nem sok időt tudtam szakítani még a tanulásra, de nem szeretném utolsó pillanatokra hagyni. Előre is köszi a segítségeteket!



#egyetem #tanulás #McDonald's #fizika #informatika #mérnök informatika #mérnökinfó #polárkoordinátákkal ábrázolt tangenciális gyorsulás a logadikon szorozva kétezer-hatvankezző pí per koszinusznégyzetgyökminuszkettő
2016. szept. 30. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg korábbi félévek zh-it, miből állt össze egy zh. Amennyiben a 20 pontból átlag 15 pont csak elmélet volt és 5 feladat, akkor a képletek benyalásával ne vesződj, csak ess neki az elméletnek. Több gyakorlati példa esetén pedig csak minimálisan tanuld az elméletet, szánj több időt a példák megoldására.

Nagyjából így megy ez, ha szorít az idő.

2016. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
első félév ilyen, majd belejösz. A tanulás hosszú távon kifizetődik, majd meglátod (főleg későbbi években,akár MSc-n, de BSc vége felé is)
2016. okt. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is jövőhéten lesz az első zh-m.

Az 50 pontból 40-et akarok összegyűjteni. :D


Én személy szerint a kötelező tantárgyakra(amire ráépül valami), azokra a zh-kra tanulok a legtöbbet, amiből meg tuti vizsgázni kell(nincs jegy megajánlás), azoknak majd novembertől kezdek neki állni. Mind elmélet.

Ha most elkezdem akkor a matekos tárgyak elől elveszi az időt, és el is felejtem decemberre.

2016. okt. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%
Ne nagyon vesződjetek vele. Fölösleges. Közmunkához nem kell diploma.
2016. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
100%

"Van még 3 napom"

"nem utolsó pillanatban"

You failed it...

2016. okt. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!