Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pesti egyetemisták (akik...

Pesti egyetemisták (akik alapból vidékiek), ti a felköltözés óta Budapesten is maradtatok, vagy volt, hogy bejárósok lettetek a sok nyüzsgés miatt?

Figyelt kérdés

Én idén költöztem fel Pestre egyetem miatt, de eléggé lehangol.

Nem utálom, de nem tudom elképzelni, hogy én mostantól itt fogok élni. Túlságosan is hangos nekem, személytelen. Már azon is gondolkodok, hogy jövőre már inkább fél/1 évig feljárós leszek, mert honvágyam van.


Elmesélnétek a ti történeteteket?



2016. okt. 3. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem "muszáj" bentlaknom, mert több, mint 200 km-re lakom, ezért csak 3-4 hentente járok haza. Szerncsére elég jól bírom, mert szeretem Pest hangulatát. :) De ha te megteheted (nem laksz messze, anyagilag sem terhel meg) akkor miért ne járhatnál fel Pestre?
2016. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én eléggé messziről költöztem fel ahhoz, hogy a bejárósság ne játsszon. Én sem szeretem különösebben, bár vannak előnyei, de alapból nem az a város, ahol szívesen leélném a életemet. 6 évet lehúztam itt, decemeberben költözünk ki Németországba. Ennyi a story.
2016. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dettó a távolság miatt nem tudok bejárós lenni és csak havi 1-2 alkalommal járok haza. Én mondjuk szeretek itt lenni, elég unalmas kisvárosból jöttem, nekem nagyon tetszik az itteni pörgés, hogy éjszaka/hétvégén is vannak programok és buli lehetőségek, vagy csak valahova be tudok ülni barátokkal stb. Nem tudom merre laksz, ahol én vagyok albiban nem annyira hangos környék. Meg külön imádom a tömegközlekedést, mivel halálom volt mikor hétvégén óránként jött egy busz és folyton sétálni kellett mindenfele (ami nyáron nem gond, de télen elég szívás). Itt meg nincs ilyen probléma :) Mondjuk ez még csak a második évem itt, de szeretem. Honvágyam azért van, de szerintem nem személytelen.
2016. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!