Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pszichiáter felírja e nekem...

A pszichiáter felírja e nekem felelősségteljes használatra, ha ő is diagnosztizál ADHD-t (lehetőleg) egy egyszeri konzultáció alkalmával?

Figyelt kérdés

Kétségbeesett ADHD-sként fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek saját magammal. Az eddigi életem egy borzasztó küzdelem, ahol senki sem érti meg az ötleteimet, illetve azt, hogy mit miért csinálok.

Nagyon fontosnak tartom a jövőm, de egyszerűen szétszakadok a stressztől a "jó" eredményért.

A tanáraim és egy pszichológus azt állapították meg, hogy meglehetősen jó képességekkel rendelkezem. De ez belül arra ösztönöz, hogy bőgjek, ugyanis a "meglehetősen jó képességű gyerek", ha nem tud 4-es érdemjegy fölé rúgni, akkor miért nem merül fel az a gondolat, hogy az illetőnek extra erőfeszítéseket kell tenni a fókusz fenntartásáért?

Ez azért van, mert senki sem figyel rám. Nincsen egyetlen egy őszinte, személyem megismerésére vágyó szem sem körülöttem.

Ezért elhatároztam, hogy nekem kizárólag információra van szükségem.

Mindenképpen el akarom kezdeni szedni a Ritalin nevű stimuláns gyógyszert.

Kérdés: a pszichiáter felírja e nekem felelősségteljes használatra, ha ő is diagnosztizálja a fentebb említett ADHD-t?

A tanulás nagyon fontos számomra... emberek! Én szívemre teszem a kezem és kijelentem, hogy nap mint nap mindent megteszek és ez nem fog változni, hiszen az előbb említett fel fog pörgetni és javítja a koncentrációs képességeimet.


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. okt. 4. 08:59
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ez a korodtól is függ. De én is hasonló cipőben járok. Sikerült előre haladnod?
2016. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Magyarországon két helyen foglalkoznak ADHD kezeléssel:

1. Semmelweis Egyetem - Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika

Itt TB támogatással kezelnek, viszont emiatt nagyon sokan ide jelentkeznek, így minimum 6 hónap mire sorrakerülsz!

Elérhetőségük:

[link]

2. Zádory Rendelő

Ez egy magánrendelő, nincs TB támogatás, így a kezelésekért elég sokat kell fizetni, viszont akár már jövőhéten mehetsz is hozzájuk.

Elérhetőségük:

[link]


Az első pár alkalom beszélgetésekkel és tesztek kitöltésével zajlik. Ha ezek alapján bebizonyosodik, hogy tényleg ADHD-s vagy, akkor felírják neked a Ritalint.

(Más pszichiáterek nem írnak fel Ritalint, sőt sokan nem is hisznek az ADHD-ban...)

2016. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!