Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai kollégium: hogy...

Középiskolai kollégium: hogy van ez az egész? És hogy vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek egy kb.100 km-re lévő gimibe kolisnak? 14L

Figyelt kérdés

Lenne ott ismerősöm, akit ők is ismernek, és annyira nem vagyok szerencsétlen, sem megbízhatatlan.

Ezzel az ismerősömmel már évek óta egy suliba szeretnénk menni, de ő elég messze lakik. Eredetileg úgy volt, hogy ő fog abba a városba jönni gimibe, ahol én lakom, de nemrég ő máshová szeretne felvételizni, és az a suli nekem is megfelelne, ráadásul nem is kellene naponta 4 órát pluszban tanulással töltenem.:))

Anyum kifejezetten megkért, hogy ne írjak be olyan sulit, ami távol van...de én oda szeretnék menni, és nem csak az említett ismerősöm miatt, hanem mert a mostani városomhoz fűződik sok rossz emlékem -pl. halálesetek, az önbizalmam teljes lerombolása, stb., és még nem léptem túl mindenezeken, de a távolság talán segítene...na meg a családomban sem minden ok, de az már más téma:))

Szóval, hogy vegyem rá őket, hogy abba a gimnáziumba járhassak? Az 100%, hogy felvennének, mert az átlagom bőven megfelel oda:)

A másik, hogy a kolival kapcsolatban lennének kérdéseim:

-abba van valami beleszólásunk, hogy kikkel legyünk egy szobában? Ha nem is mi választunk, de legalább osztálytársakkal raknak egy helyre?

-a wifi nagyon le van terhelve? Vagy sorozatot nézni lehet vele? (Szép álom, mi?:D)

-mindenkinek külön szekrénye van?

-van elválasztó a zuhanyzók között???

-van íróasztal vagy valami? (Ez is csak egy szép álom?:'D)

-mosógép van?

-ösztöndíj minden gimiben van?

-nem kevés a kimenő? Nekem az az 1-2 óra nem tűnik annyira soknak...

-szőrtelenítést mégis hol és mikor lehet megoldani?:'D

-közös kuka van?

-reggel elkészülni mennyi idő van?

-mondjuk egy négyes szobánál hány konnektor van? Vagy lehet vinni áramelosztót?:D (nem biztos, hogy ez a rendes neve, srry)

Biztosan kimaradt még valami...^^

Na de akkor jelenleg ennyi kérdésem lenne:))



2016. okt. 9. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"ráadásul nem is kellene naponta 4 órát pluszban tanulással töltenem.:)) " Ezt nem teljesen értem. Ha máshova mennél középsuliba, akkor nem?


Szóval, hogy vegyem rá őket, hogy abba a gimnáziumba járhassak?

Ez attól is függ, hogy miért nem akarják, hogy messzire menj. Kérdezted már? Próbáld bizonyítani, hogy nem úgy van, ahogy gondolják. Pl.: én mielőtt koliba mentem, elég gyakran mondta anyum, hogy nem hiszi el, hogy fel fogom magam találni. (Mert otthon alig csináltam valmit, nem voltam önnáló). Ha erről van szó, akkor győzd meg őket. Vagy attól félnek, hogy elhanyagolod a tanulást szülői felügyelet nélkül? Anyagiak nem engedik?


-abba van valami beleszólásunk, hogy kikkel legyünk egy szobában? Ha nem is mi választunk, de legalább osztálytársakkal raknak egy helyre?

Igen


-a wifi nagyon le van terhelve? Vagy sorozatot nézni lehet vele? (Szép álom, mi?:D)

-mindenkinek külön szekrénye van?

Nálunk wifi csak az előtérben volt. Aki azt akarta, hogy a szobájában is legyen, neki kellett routert szerezni, amúgy gyors volt a net.


-van elválasztó a zuhanyzók között???

Igen (de hallottam már olyan koliról, ahol nincs függöny)


-van íróasztal vagy valami? (Ez is csak egy szép álom?:'D)

Van


-mosógép van?

Igen


-ösztöndíj minden gimiben van?

Valószínű, érdeklődj.


-nem kevés a kimenő? Nekem az az 1-2 óra nem tűnik annyira soknak...

Erre nem tudok mit mondani, érdeklődj, kolitól függ.


-szőrtelenítést mégis hol és mikor lehet megoldani?:'D

Zuhanyzóban szokták csinálni, ennek köszönhetően sokszor nem folyik le/vissza jön a víz.


-közös kuka van?

Szobákban van kuka, vagy ha nincs gondolom vihetsz, valamint van "gyűjtő"szemetes, ahova üríted a kukád.


-reggel elkészülni mennyi idő van?

Amennyit adsz magadnak.


-mondjuk egy négyes szobánál hány konnektor van? Vagy lehet vinni áramelosztót?:D (nem biztos, hogy ez a rendes neve, srry)

Mi 3-an voltunk egy szobában 2 konnektor volt. :( De lehetett hosszabítót, elágazót vinni.


Amiről csak bírsz érdeklődj telefonon/e-mailben. Attól még, hogy nálunk valami úgy volt, az nem biztos, hogy nálatok is úgy lesz.

2016. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!