Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Rosszul gondolk...

Mit csináljak? Rosszul gondolkoznék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Félig meddig ide is tartozhat a kérdésem, illetve a tanulás témakörbe is..

19 éves vagyok, idén érettségiztem. Matematikán kívül színjeles, emelt angol 5-ös, középfokú angol nyvizsga. Mivel szívből rühellem a matematikát és sosem értettem, ezért teljesen humán szakra jelentkeztem(elte nemzetközi tanulmányok), ami érdekesnek tűnt, de 1 hónap után rájöttem, hogy egyáltalán nem tetszik...

Most vagyok ott, hogy szívesen otthagynám egyelőre az egyetemet, mellette több időt tudnék fordítani az edzéseimre(jövőre vannak személyi edzői affinitásaim kb. C tervként.), tudnék több helyen is részmunka időben dolgozni, illetve nyelveket tanulnék, mert szeretem őket. Spanyolból pár hónap alatt el tudnám érni a középfokot és 2 nyelv már nem olyan rossz..


A családom iszonyatosan ellenem van talán azért mert nekik nincs diplomájuk és alkalmazotti viszonyban dolgoznak, átlagos fizetésért. Engem viszont nagyon idegesít, hogy az egyetemre elmenne 2 millió forint(önköltség) és még csak szakmám se lenne ,mivel nemzetközi tanulmányok nem biztosíték semmire,nem egy konkrét szakma mint egy közgazdász..


Már most is spórolok, és ha dolgoznék egyetem helyett azt a pénzt is félre tudnám rakni, és pár év múlva szeretnék egy saját vállalkozásba belekezdeni, mert úgy gondolom az ötleteim és a kreativitásom meg van hozzá és pénzből lehet pénzt csinálni...sokat gondolkoztam már ezen, csak 19 évesen elég nehéz ilyenekbe egyedül belekezdeni, de szívesen importálnék dolgokat, webshopot nyitnék...nap mint nap jönnek jobbnál jobb ötletek és nem hiszem, hogy egy sem válna be közülük..


Rosszul gondolkoznék, ér ennyit egy diploma?



2016. okt. 12. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid szponzorálják az egyetemed, akkor nem valószínű, ha otthagyod, támogatni fognak tovább. Pénz nélkül viszont az ötletek tudod mit érnek..

Diploma csak egy eszköz, mint minden egyéb, ha képes vagy így is látni a dolgokat.


Egyébként csináld azt, amihez értesz, tuti nem fogod megbánni!! (csak legyen tököd és kitartásod hozzá)

2016. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami biztos:

- egy diplomával másképp néznek rád

- túl van lihegve a felsőoktatás mostanság. azt sulykolják, hogy ha nem tanulsz nem jutsz semmire

- bőven lehet tudni olyan emberekről akik nem végeztek egyetemet és nagyon jól boldogulnak

- az egyetemen nem a tudásanyag a lényeg hanem az, hogy szép lassan kapsz egy másfajta világszemléletet, kinyílik a szemellenződ, nagyobb rálátásod van összefüggésekre, megtanít gondolkodni (jó esetben)

A családod biztos azért akarja hogy tanulj, amit mondtál is: ők nem tették. Biztos jól esne nekik, ha elmondhatnák hogy a gyerekük diplomás. Viszont annak nem látom sok értelmét, hogy olyat tanulj amihez semmi kedved és mindezt önköltségesen. Nyugodtan hagyj ki egy évet, dolgozz, gondold át mit szeretnél és utána azt tanuld. Később sem biztos hogy azzal fogsz foglalkozni, de legalább olyat tanulj ami érdekel. Ha megígéred a családnak, hogy 1-2 év után igen is egyetemre fogsz menni, akkor könnyebben elfogadják. Egyébként meg ha addig sikerül összehozni vállalkozást akkor akár levelezőn is lehet tanulni.

2016. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mellesleg ilyet nem mondanék, hogy az egyetem nagyobb rálátást ad a dolgokra, meg okosabb leszel. Az agyad mossák, hogy olyan legyél, és úgy lásd a dolgokat, ahogy azt adott szakma megköveteli. Ha dolgozol, és a saját utad járod, aszerint fogsz gondolkodni, hogy azon az úton mi visz előre, stb. Ha arra vágysz, hogy jobban összekösd a dolgokat, csak sokat kell olvasnod, gondolkodnod, tapasztalnod és időnként érezni fogod a megvilágosodást. Ennyi a nagy trükk. Azok meg szóra se érdemesek, akik kisebbnek néznek, mert nincs diplomád. Ha van út az önmegvalósításhoz, akkor ki kell használni. Végül csak az számít, hogyan érzed magad... Az viszont igaz, hogy szükséges rossz nélkül, nincs jó szerintem.
2016. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!