Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogyan...

Egyetemisták, ti hogyan tanultok meg valamit amit egyáltalán nem értetek meg a gyakorlaton/előadáson?

Figyelt kérdés

Főleg a matematika, illetve ilyesfajta tárgyakra gondolok (szóval ahol kell mondjuk magolni a tételeket, de inkább a megértésen van a hangsúly).


Én most kezdtem ELTE IK-n, és hát a diszkrét matematika és a lineáris algebra (főleg ez) egyszerűen teljesíthetetlennek tűnik számomra. Nagyon tömény és absztrak, túl gyorsan haladunk. Nem szoktam lógni, tanulok a számonkérésekre, de egyszerűen nem értem. Ez főleg lineáris algebrával van így.


Ti ilyenkor mit szoktatok csinálni? 2 hét múlva kezdődnek a zh-k ezekből. Külön tanárt érdemes keresnem? Vagy ti hogy oldjátok meg az ilyet? Egyáltalán van valaki, aki konkrétan a suliban érti meg ezt a tömör anyagot?


Válaszokat köszönöm!



2016. okt. 13. 21:49
 1/7 anonim válasza:

Én mindig átnéztem előadás után miket vettünk, ekkor még kicsit jobban emlékeztem rá, megtanultam a tételeket, hogy ne az utolsó pillanatra maradjon, mert anélkül elég nehéz átmenni, bizonyítást hagytam mert 7 pont volt a 60-ból és volt belőle vagy 35 darab. Mondjuk én csak egyszerűbb tárgyakat tanultam, mint analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás.

Ezek első éves tárgyak? Sok matematikai tárgyatok lesz még? Bizonyítás mennyire kell? azt tudom, hogy sokáig tart átvenni őket és ha sikerül is akkor vizsga előtt is át kéne mert tuti nem emlékeznék rá.

2016. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dq ***** válasza:
100%

"Egyáltalán van valaki, aki konkrétan a suliban érti meg ezt a tömör anyagot?"


Igen, sokan. Valószínűleg az osztálytársaid is ezt mondják, amennyiben tényleg nem nagyon zagyva és érthetetlen módon adják le.


Ha nem megy, akkor változtass valamit. Faggasd olyan társadat, aki tudja. Járj be a tanárhoz, és kérd meg hogy mondja el például a feladat megoldását / tétel bizonyítását lassabban, és ilyenkor közbe is tudsz kérdezni ha olyan szót használ amit nem értesz.


Nézd meg a szakirodalmat (az angol wikipédia például nagyon hasznos, nehéz lenne olyan témát mondanom, ami máshol jobban össze van szedve), illetve ha van előadásjegyzet (korábbi évi, vagy tanár által legépelt és felrakott), akkor az jobb tud lenni, mint a sajátod,

2016. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Kérdezek, utánajárok, próbálkozok, újra és újra.
2016. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy pont a lineáris algebra nem megy, az ugyanis meglehetősen szemléletes. Ha intuitíve érted a vektorok fogalmát (nyilak), akkor érted a fél anyagot.


Ajánlom Freud Róbert Lineráis algebra könyvét, az eléggé szájbarágósan magyarázva fekteti le szép sorban az alapokat, megoldott példák garmadájával. Ha abból nem tudod megtanulni, akkor semmiből.


Egyébként meg általános tanács: az egyetem már nem középiskola, itt sokkal több múlik saját magadon, hogy milyen egyéb forrásoknak mész utána akkor, ha nem érted az órai magyarázatokat. Ott a net, ott a könyvtár, ott vannak az évfolyamtársak, de akár ott van maga a tanár is, aki ha normális, akkor megtiszteltetésnek érzi, ha órán kívül is megkeresed, mert látja, hogy energiát fektetsz abba, hogy megérts valamit. Az önállóságra való képesség egy nagyon hatékony szűrő, a másik meg az önálló tanulás. Ha valami nem megy a matematikában, akkor soronként kell haladni és minden lépést külön megértve megtanulni az anyagot. Én is így tanultam öt féléven át analízist az ELTE-n, ami még magasabb szintű volt, mint amitől most te szenvedsz. Másképp sajnos nem megy.

2016. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig a suliban- egyetemen értettem meg, ha pedig nem, akkor addig kérdeztem, amíg meg nem értettem.


Otthon, már "csak" gyakorolni kellett, de abból borzasztóan sokat, kb életem nem volt sokszor, ágyból ki, tanulás, ágyba be.


Sok tárgyam volt, amit kb lehetetlen egyedül megérteni normál idő alatt (fizikai kémia, kvantumkémia, kvantummechanika stb stb), így megtanultam jól kérdezni.

2016. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mondjuk én csak egyszerűbb tárgyakat tanultam, mint analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás."


Ez most irónia akart lenni? :-D Vagy melyik ka


Kérdező:

Nem szégyen segítséget kérni a csoporttársaidtól, gyakveztől, felsőbbévesektől (facebookon legalább 2 csoportban benne kéne lenned). Linalgból már ajánlottak könyvet (én Csörgő István: Fejezetek a lineráis algebrájából tanultam meg), dimatból problémásabb, a Járai könyv katasztrófa (szvsz), más meg nem igazán jut most eszembe, rég volt nekem az IK-s dimat. :-D


LEgelsőként a mentorodtól kérj segítséget, az esetek többségében azért fog tudni ajánlani valakit aki segít kb. egy sörért, vagy tökingyen. :-)

2016. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 15:35


Na, a mobil lenyelte, szóval ezt a részt újra:


"Mondjuk én csak egyszerűbb tárgyakat tanultam, mint analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás."


Ez most irónia akart lenni? :-D Vagy melyik karon/szakon könnyebb egy opkut mint a linalg/dimat?

2016. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!