Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vádolhat el plágiummal?

Vádolhat el plágiummal?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatomba van egy egy oldalú terjedelmű rész, amelyet 6 különböző internetes forrás segítségével sikerült megírnom, mind a 6-ot gondosan megjelölve az irodalomjegyzékben. A konzulensem most plagizálássál vádol a fent említett rész miatt. Lehet igaza? Elküldte nekem a szabályzatot, ami alapján úgy vélem nekem van igazam, nincs megtiltva az internetes forrásgyűjtés. Hangsúlyozom nem szó szerinti másolásról van szó, csak szám adatokat emeltem át. Előre is köszönöm!

2016. okt. 18. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy így leírod, elvileg nem.

Egy kérdés merült fel bennem: ugye nem csak az irodalomjegyzékben van feltüntetve a forrás, hanem az adott oldalon is, olyan formában, ahogy nálatok megkövetelik (szövegközi hivatkozásként vagy lábjegyzetben).

A másik: nálunk nem szó szerinti idézetkor nem kell oldalszámot is megjelölni, de van, ahol mindig megkövetelik az oldalszám feltüntetését is.

2016. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak az irodalomjegyzékben jelöltem meg. Ez esetben lehet hibáztam, mentségemre szóljon, hogy a szabályzat kifogásolható, nem fogalmaz pontosan, az internetes forrásoknál nem ad egyértelmű utasításokat, így mások szakdolgozata alapján készítettem el az irodalomjegyzéket, ahol ezt a példát láttam. Köszönöm válaszod, még ezzel megpróbálkozom! Oldalszámmal ellátott hivatkozás csak szó szerinti idézés esetén kötelező, így biztosan nem ez volt a probléma.
2016. okt. 19. 00:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a szövegben nem írod oda, hogy azt milyen forrásból merítetted, akkor azzal megtéveszted az olvasód, mert úgy fog tűnni, hogy az a szöveg is a te saját eredményed/gondolatod, ezért jogos a konzulensed kritikája. Teljesen mindegy, hogy az irodalomjegyzékben benne van a forrás. Pusztán a forráslista, anélkül, hogy megjelölnéd, hogy mit honnan merítettél nem ér semmit.
2016. okt. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!