Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem és angol faktot...

Történelem és angol faktot érdemes választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,idén vagyok tizedikes és idén kellene faktot választani,és ez a két tantárgy áll a legközelebb hozzám,ezeket szeretem,viszont nem tudom,hogy érdemes lenne-e ezt a két tárgyat választani illetve hogy ezekkel minek lenne érdemes továbbtanulni egyetemen,aki szintén töri és angol faktot választott és ezekkel tanult tovább az légyszi leírná,hogy megéri-e vagy inkább válasszak másik faktot,és hogy ezekkel milyen irányba célszerű továbbtanulni?

Előre is köszi!:D



2016. okt. 18. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, ugyan én nem gimibe járok, hanem szakközépbe (illetve mostmár szakgimnázium), de angollal és törivel tervezek továbbtanulni egy nyelvszakon.Mivel nekem személy szerint nincs - még - konkrét elképzelésem, hogy "mi leszek, ha nagy leszek", csak azt tudom, hogy az idegen nyelvekkel komolyabban szeretnék foglalkozni, így ez tűnik a legjobb választásnak.:)

De egyébként sok más humán szakra is tudsz menni ezzel a két tárggyal, például jogra.

2016. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ebből a kettőből emelteztem, torifaktos voltam. Szerintem a nyelvet megéri választani, azzal sosem jársz rosszul, viszont én a torit csak akkor választanám,ha emeltet akarsz tenni, mivel ott nem az órai anyagot ismetlitek, hanem célirányosan az emeltes feladatokat elemzitek, forrásokat néztünk, esszeirast, ilyesmit.

Mégegyszer nem választanám, az emelt érettségit sem:D

A nyelv viszont jó,mert azt szinte mindenhová számítják.

2016. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezekből emelteztem most, annyi a jó a töri emeltben, hogy gyakorlatilag bárhova jó, ami nem mérnöki vagy orvosi.
2016. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :D

Igen egyébként töriből terveztem emeltezni,csak sajnos még konkrét elképzelésem nekem sincs,de akkor ezek szerint elég sok helyen el lehet ezekkel helyezkedni/továbbtanulni.:)

2016. okt. 21. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!