Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kiiratkozás hogy...

Egyetemi kiiratkozás hogy működik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Elkezdtem idén az egyetemet, de rájöttem, hogy nem való nekem ez a szak. Levelezőn járok, de már bejárni sincs kedvem, mert abszolút nem olyan, mint amilyenre számítottam, és a tanárok sem állnak hozzá komolyan. Hogy kell kiiratkozni? Valahol azt olvastam, hogy NEPTUNban ki kell tölteni valami nyomtatványt, és bevinni a TFO-ra de nem találom azt a nyomtatványt. Amúgy így, hogy felvettem a tárgyakat, de se zh-kra se vizsgára nem vagyok hajlandó bemenni, így kell fizetnem? Első félév, tehát a tandíj összeget nem kell, de kreditbüntetésre számítsak? Illetve kötelező másik szakra jelentkeznem jövőre? (amúgy is akarok tehát nem erről van szó, hogy nem akarok, csak nem erre) Valahol azt olvastam, hogy fel kell használnom a maradék féléveket a hallgatói szerződés értelmében, (amit egyébként velünk nem olvastattak el beiratkozáson, csak egy papírt hajítottak elém, hogy itt írjam alá, ez a szerződés, aztán három mondatban elhadarta mit írtam alá.) Szóval van-e valami következménye, és hogy működik? Köszi a segítséget előre.

2016. okt. 19. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj be a TO-ra és kérdezd meg, nálatok pontosan hogy van (vagy egyszerűen ne iratkozz be a következő félévre - az állami félévedet már úgyis elvesztetted)

Sose hallottam olyanról, hogy az állami féléveket "kötelező" lenne felhasználni - ilyen nincs.

Szerződést meg soha nem írsz alá, ha nem olvastad el - ezt már az általános iskolában bele kellene verni az emberek fejébe!!!

2016. okt. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nem írom alá, ha nem olvasom el, más szerződéssel nem is lennék így, csk tudod, itt nem adták ide a szerződést, egy jelenléti ívet adtak, azt írtam alá, és aztán közölték, hogy ja, amúgy ez a hallgatói szerződés volt. Ennyit a tanulmányi osztályról. Amúgy köszi a választ.
2016. okt. 19. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Ha szerzel egy orvosi papírt, hogy nem tudod elvégezni az egyetemet, mert olyan pszichés terhelést kaptál tőle, vagy valami tragédia történt a családban, ami pszichésen megvisel és nemtudsz tőle tanulni, akkor utólagos passzív félévet is kérhetsz, az meg olyan mintha el se kezdted volna. Nem vesztesz félévet, nem kell visszafizess semmit. Írj egy kérvényt jó indokkal mint az előbbiek és csatolj hozzá igazolásokat. Azt ha elfogadtáka kérvényed ráérsz még kiiratkozni, minden gond nélkül. De csak simán is kiiratkozhatsz, ehhez nem kell kérvény, ez csak egy bejelentés az egyetem felé, amit autómatikusan elfogadnak, tehát a nyilatkozatodat beadod a mgfelelő nyomtatványon. buksz egy államis félévet, de nem kell visszafizessél semmit, ha az első félévben vagy félév végén abbahagyod és kiiratkozol.
2016. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt. Az utóbbi lehetőséget alkalmazom, màr írtam is nekik, és ugyanezt vàlaszoltàk. Ezt az egy àllamis félévet buktam, de az sem kizàrt, hogy a legközelebbi szakot amúgy is fizetősön csinàlom, ha munka mellett összegyűlik a pénz és tudom fizetni, szóval ez nem gond. Köszi a vàlaszokat.
2016. okt. 20. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!