Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges kb fél év alatt...

Lehetséges kb fél év alatt megtanulni 4-es 5-ösre az emelt kémia és biológia érettségi tételeket a nulláról gyakorló mentőápoló okj és mentőzés mellett? Illetve mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Az orvosira szeretnék menni de a kémiához kicsit hülye vagyok

2016. nov. 1. 09:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezért írtam, hogy inkább szánjon rá több időt. A tudás a tanulás függvénye, nincs olyan, hogy valaki valamit ne tudna megtanulni, ha semmi tanulási zavara nincs, viszont fél év általában nem elég erre. Innentől fogva a kérdező döntése, hogy rászán-e még egy évet vagy akár kettőt, megkockáztatva, hogy nem fog elsőre sikerülni, vagy pedig inkább más szakot keres. De orvosin se mindenkinek 90+ az érettségije, viszont tény, hogy nagyon nehéz a kémia.

Ha be akarsz jutni, masszívan 75 százalék fölött kell lenned, nem elérhetetlen, de megfeszített munka kell hozzá, és a kémia olyan, hogy először nagyon kevés sikerélményed van, aztán elkezdesz rájönni a dolgokra, és onnantól vinni fog az egész magával, de ez nagyjából intenzív egy év után jön el a nagyátlagnak. Nagyjából minden nap legalább egy-két órát érdemes rászánni, az összes villányis számítást megcsinálni, megvenni a mozaikos kémia összefoglalót, a Kétszintű kémiát, és magántanárhoz járni, aki ki tudja szúrni az egyéni számítási vagy gondolkodási problémáidat. Ez sok vállalás, főleg a szabadidődből, szóval a te döntésed, hogy nekiugrasz-e.

Az érettségi viszont csak egy feladatsor, nem egy varázslat, ami az összes eddigi termtud jegyedet, emberi értékedet, tehetségedet méri, csak az számít, hogy tudod-e vagy sem. Az orvosin se fogja senki se kérdezni, hogy hol tartottál három évvel ezelőtt, miközben más már oldódást számolt négy évesen, az számít majd, hogy mi az, amit megtanulsz. Nem lesz egyszerű az se.


És tényleg kalkuláld bele, hogy akár egynél több évbe is beletelhet. Akár tényleg háromba is.


(mondjuk sok nem-földöntúli-varázslény-zseninek sikerül elvégezni az orvosit, nem mondom, hogy nem piszok nehéz, de teljesen átlagos emberi képességekkel is meg lehet

csinálni, és remek aggyal és 90+-os kémiával is el lehet csúszni rajta, ez totálisan egyénfüggő)

2016. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

" de a kémiához kicsit hülye vagyok"


Ok, magyarul legjobb esetben is közép szinten se vagy kémiából?

A válasz NEM, nem lehetséges. Ha középszinten legalább 4-esre menne akkor igen.

HA semmi dolgod nem lenne kémiázáson kívül és 0-ról kezdenéd, akkor lehetséges, de mentőzés meg okj mellett közel 0-ról nem lehetséges.

2016. nov. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A középszintű érettségi megvan?
2017. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A korábbi két 86 százalékos válasz tulajdonosa vagyok. Na ÉN voltam hülye kémiából, de most lett meg a kilencven százalékos emeltem pár hónap tanulás után. Szerintem egyébként vagy a mentőzést, vagy a mentőápoló OKJ-t hanyagolni kellene, ha megteheted, orvosira járva amúgy is passzolni kell majd mindkettőt. Kitartó tanulással meg tudod majd csinálni, szerintem ez továbbra is igaz. Időlimitet egyébként sem írtál, szóval úgy veszem, hogy nem baj, ha ebbe bele kell feccolnod majd egy vagy két évet.
2017. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!