Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalomból emelt szintű...

Irodalomból emelt szintű érettségit szeretnek tenni, hogyan és miből kellene készülnöm?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok így mar nem járok iskolába, és korabban középszinten irtam az irodalmat, igy fogalmam sincsen, mibol kellene keszulnom. Koszi!

2016. nov. 4. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szöveggyűjtemények oda-vissza, elég tájékozottnak kell lenni a legtöbb kötelező és ajánlott olvasmánnyal is, mellette az írókkal/költőkkel kapcsolatban is oda-vissza tudni kell mindent.

Miért szeretnél emelt szintet tenni magyarból? Igazából ez még akkor is nagyon nehéz és jóval elvontabb az összes többi tantárgynál, ha még most is tanuló lennél.

2016. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is most készülök emelt érettségire magyarból, igaz én iskolába járok, de nem sok segítséget ad.

Sokan ajánlják a Pethőné-féle könyveket, én a Mohácsy könyvekből tanulok, kijegyzetelésekkel kezdtem.

Érdemes átnézni az érettségi követelményeket, amik január elsejétől változni fognak.

Szinte mindent tudni kell, de a legfontosabbak a magyar írók/költők a reneszánsztól a Nyugat végéig - meg is vannak adva követelményben.

Az eddigi érettségi feladatsorokat kell megoldani, főleg az íráskészséget kell nagyon tudni, sok segítség van internetet összehasonlító elemzésekhez és hasonlókhoz.

A szóbeli tételeket mihamarabb érdemes kidolgozni/megtanulni (decemberben adják ki, de valószínűleg nem sokat fog változni a tavalyihoz képest), mivel az írásbeli műveltségi részben rákérdezhetnek valamelyikre.

A nyelvtan tételek néhol szükségesek az irodalomhoz -stílusnál például - de az sem nehezen tanulható.

Elmondások szerint valóban elég nehéz a magyar emelt, de annyira azért nem szubjektív, mint mondják, és csak annyira függ a javító tanártól, mint bármelyik másik tárgy is.

Sikeres felkészülést kívánok :)

2016. nov. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!