Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? (Továbbtanulás)

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni és jó lenne, ha már lennének terveim a továbbtanulást illetően, hiszen februárban kell leadni a jelentkezést, de nekem még csak ötleteim sincsenek. Jó tanuló vagyok és egyébként szeretek is tanulni, viszonylsg jó jegyeim is vannak ( az eddigi gimis évek alatt 4,5-4,7 volt az átlagom), valószínűleg az érettségim is jól sikerül majd, viszont semmiben sincsen kiemelkedő tehetségem és nem is érdekel semmi. Már számtalanszor átnéztem a felvi.hu-t és különböző egyetemek, főiskolák oldalait böngészem már szinte éjjel-nappal, hátha megtetszik valami vagy felkelti az érdeklődésem, de eddig nem jártam sikerrel, sőt talán még jobban elbizonytalanít és összezavar. Egyszerűen semmi elképzelésem sincsen a jövőmet illetően, teljesen tanácstalan vagyok. A szüleimtől próbáltam segítséget kérni, de csak azt válaszolták, hogy ők ebben nem tudnak segíteni és nem az ő feladatuk ezt eldönteni. Az osztályfőnököm sem volt túl segítőkész, a többi tanár pedig mindig csak az általa tanított tantárggyal kapcsolatos szakokat reklámozza és nem veszi figyelembe az adott diák képességeit, beállítottságát. Ráadásul mostanában mindenki ezzel zaklat, az osztálytársaim között is folyton ez a téma, hogy ki hol tanul tovább, amivel rajtam kívül már mindenki tisztában van és nekem már elegem van ebből az egészből. Legszívesebben érettségi után kihagynék egy évet, hogy nyugodtabban át tudjam gondolni a dolgokat és picit jobban "felnőjek" mert még egyáltalán nem érzem magam érettnek ehhez az egészhez. Viszont mindenkitől azt hallom és sajnos a környezetemben is azt látom, hogy aki kihagy egy-két évet az kiesik a ritmusból és utána már nem megy vissza tanulni, hanem egy szál érettségivel teng-leng a világban, amit én nyilván nem szeretnék megtapasztalni. Tovább szeretnék tanulni, szeretnék szerezni egy diplomát és utána annak megfelelően elhelyezkedni.
2016. nov. 6. 23:09
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Én rögtön érettségi után kezdtem az egyetemet, de ennek is megvan a hátránya, hidd el. Most azt érzem, hogy talán jobban jártam volna, ha egyetem előtt elmegyek egy kis élettapasztalatot gyűjteni. Az pedig csak rajtad és a saját akaraterődön múlik, hogy egy év kihagyás után elkezded-e a sulit (lehet, hogy sokaknak nem volt hozzá kitartása, de neked attól még lehet).


Szerintem nem árt ilyenkor picit nyitott szemmel járni és megnézni, hogy miből állnak az egyes munkakörök. Szóval lehet, hogy nem egyetemi szakot kellene első körben választanod, hanem megnézhetnéd, hogy milyen munkát végeznél szívesen, és utána keresnél hozzá egy egyetemet.


Egyébként meg a legtöbb városban vannak családsegítők vagy nevelési tanácsadók, erre neten rá lehet keresni, ahol ingyen pszichológusi vagy mentálhigiénés szolgálatot lehet igénybe venni és az ottani szakemberek tudnának egy kis pályaválasztási tanácsadást tartani. Ez azért is jó, mert a te személyiségedhez passzolót próbálnátok együtt keresni.


A végére még annyit, hogy ne parázd túl! Egyrészt a döntések meghozása után is van lehetőség váltani, ha nem jön be a választott irány, másrészt meg csak magadnak tartozol felelősséggel az életedért.

2016. nov. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló helyzetben voltam, bár nekem nem fordult meg a fejemben, hogy kihagyjak egy évet. Én azt csináltam, hogy kiválasztottam azokat a szakokat, amiket biztos nem csinálnék azért, mert vagy biztosan nem érdekel (pl. orvos), vagy büfészaknak hangzott, aztán megmaradt kb. 2 egyetem 10 szakja, ezeknek pedig jobban utánanéztem, elmentem nyílt napokra, beszéltem emberekkel, akik oda járnak, utánanéztem a munkalehetőségeknek, fizetésnek, végül ezek alapján sikerült választanom, és nem bántam meg, pedig kezdetben nem érdekelt különösebben a szak.

Az év kihagyásról meg még annyit, hogy gyakran eszembe jut, hogy fölösleges volt ennyi ideig gimibe járni, úgyis elfelejtettem szinte mindent, sokkal jobb lett volna még hamarabb elkezdeni az egyetemet.

2016. nov. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!