Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joghallgatok! Nálatok mi a...

Joghallgatok! Nálatok mi a nyelvvizsga követelmény? A 2db középfokút ki lehet váltani egy felsőfokúval?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben érettségizek és jogra akarok menni továbbtanulás szempontjából. Angolból megvan a felsőfokú nyelvvizsgám, viszont spanyolból (a második idegen nyelv) nem állok valami fényesen és a négy év alatt sajnos nem tudtam tudást szerezni (köszönhetően nagyrészt a tanárnak), hogy mondjuk érettségi után abból lerajak egy középfokút legalább, még egy középszintű érettségi is nehezen menne belőle. Továbbá ha bekerülök az egyetemre, akkor nem szeretnék feltétlenül már nyelvet tanulni (a kötelező latintól és ógörögtől eltekintve), hisz így is rengeteg dolgom lesz.


Éppen ezért ugye ha van egy nyelvből felsőfokúm, azt ki lehet váltani a másikra, ugye?



2016. nov. 8. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a ket nyelvvizsga kovetelmenyt hol olvastad?
2016. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokan ezt mondják nekem. De mi az igazság?
2016. nov. 8. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:

nem jog hallgató vagyok, de nálunk két nyelvvizsga kell.

ez vagy két szakmai közép, vagy 1 felső 1 szakmai közép, vagy 2 felsőfokú nyelvvizsga.

szóval a felsőfok egyenértékű egy szakmai középpel

2016. nov. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolso, te milyen szakra jarsz?

En nemzetkozi tanulmanyokra, nalunk 2014-ben felvetteknek meg csak ket kozep kellett, most mar ket kozep es abbol egyik szakmai. Viszont ehhez hasonlo kovetelmenyekrol egyedul meg turizmus szakon hallottam, de a tovabbi kepzesek 99%-ra egy B2-es komplex nyelvvizsga kell tovabbra is. Ezert kerdeztem hogy honnan vette a kerdezo, mert en sehol nem talalkoztam ilyesmivel pedig a sajat kovetelmenyeim valtozasai miatt sokat nezegettem az ilyesmirol szolo cikkeket.

2016. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!