Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fenn áll a veszélye annak,...

Fenn áll a veszélye annak, hogy így átkerüljek államilag támogatottról önköltségesre?

Figyelt kérdés

Az orvosi egyetemen tanulok, de amiatt, hogy több időm legyen a kötelező tárgyaimra tavaly ősszel nagyon kevés szabadon választható tárgyat vettem fel, de sajnos a kötelezőek nem sikerültek, ezért következő félévben passzív félévre kellett tennem magam. Ebben a félévben pedig éppenhogy össze tudtam gyűjteni 30 kreditet a tavalyi félévvel együtt. Ezen kívül egészségügyi okok (erős neurózis) is közrejátszottak, ami még most is tart, kezdett enyhülni, mivel ezúttal megfelelő segítségben részesülök, de a dolgok eddig sajnos nem alakultak úgy, ahogy akartam, pedig sokat tanulok. Ha pedig átkerülnék önköltségesre, nem tudom, hogy mit kellene tennem, mert annyi pénzzel nem lehet bírni, pedig sok erőfeszítésem benne volt, hogy bekerüljek és abban, hogy az eddig teljesített vizsgáim sikerüljenek. :'(

Azért tettem fel a kérdésem itt, mert hallottam olyan hírt is, hogy csak nyáron nézik meg a két utolsó aktív félévet, tehát csak őszi aktív és csak tavaszi aktív félévet néznek és számolják össze a teljesített krediteket.

Érdeklődtem efelől a Tanulmányi Osztályon, de nem igazán tudtak válaszolni, ezért szeretnék itt is segítséget kérni ez ügyben. :(


(A státuszom:

Őszi: Aktív

Tavaszi: Passzív

Őszi: Aktív)


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 10. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt a TO kellene, hogy tudja pontosan. Meg kell nézni a tanulmányi- és vizsgaszabályzatot, abban precízen le van írva, mit, mikor, hogyan kell számolni.

Ha átkerülnél fizetősre, akkor nézz utána, nem járnál-e jobban, ha újra felvételizel, és beszámíttatod az eddigi kreditjeidet. Az orvosi alsó hangon 900 ezer/félév. Azt is nézd meg, hogy ha egészségügyi okod volt a passziválásra (gondolom, iazolást tudsz felmutatni), akkor mi a helyzet.

2016. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két aktív félévedet nézik. Olvasd el a TVSZt. De elég gyász ha a TOn nem tudnak segíteni... Ez a munkájuk...
2016. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak évente egyszer, nyáron nézik az utolsó 2 aktív félévben megszerzett krediteket. Egyébként ha megvan a 30, és eléred az intézmény által meghatározott átlagod, akkor nem sorolhatnak át.
2016. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen, elég gáznak tartom én is, hogy az ottani illetékesek ennyire tájékozatlanok a feladatukkal kapcsolatos ügyekben, vagy csak egyszerűen nem akarnak segíteni, de megnéztem az nftv-t, ahol ugyanazt írják, hogy a tanév végén nézik meg a kredit pontokat, tehát ezek szerint nem érhet baj. :)
2016. nov. 11. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!