Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen számológépet vegyek?...

Milyen számológépet vegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mérnök szeretnék lenni, most 12.-es vagyok. Van egy Casio fx-220 PLUS-om, ami egész jó, lehet vele számolni meg minden, de nem elég. Mivel ilyen irányban akarok továbbtanulni, nem árt ha van egy olyan számológépem, ami egyetemi tanulmányokhoz is elegendő tudással rendelkezik.

Szóval, a mostani számológépem tud faktoriálist és "valami alatt a valami"-t számolni (ami valszámhoz kell, nem tudom hogy hívják, de "nCr" a számológépen). És persze minden mást, pl szögfüggvények, pi pontos értéke, stb.

Viszont, egy olyat szeretnék, ami egy szinttel profibb. Osztálytársamnál már láttam, de olyat szeretnék, amibe be lehet írni törtet (akár emeletest is), az eredmény pontos értékét is ki tudja adni (tehát pl 3xgyök10), gyöktelenítve a nevezőt, és akár 2-od, meg 3-ad fokú egyenleteket is meg tud oldani (ez nem tudom mennyire fontos, csak egyszerüsít).

Egyszóval ezek alapján ha tudtok ajánlani egy Műszaki Egyetemhez is alkalmas, érettségin legálisan használható, ilyen paraméterekkel rendelkező tudományos számológépet, ami minden ilyen, és a még szeri tetek hasznos tulajdonságokkal rendelkezik, azt nagyon megköszönöm. :)



2016. nov. 15. 07:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy casio fx-82esem van.

Teljesen használható.

Ha tudod mit kell számolni akkor egy ilyen tudású szerintem bőven elég, ha meg nem akkor tök mindegy hány sorban, hogyan jeleníti meg a függvényeket.

Nekem ez kiszolgálta a főiskolát, a gépészmérnöki bsc szakot, most meg építőmérnöki MSC vagyok.

Itt is elég, ami komolyabb feladat ahhoz MathCad-et, Maple-t vagy más progit kell használni.

2016. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem tudom az mennyire segít ha meg tud oldani másod/harmad fokú egyenleteket oldani? Fölösleges, vagy "plusz pont"? Ez meg tud? Nézegettem, de nem találtam.
2016. nov. 16. 16:43
 3/17 dq ***** válasza:
46%

"Egyszóval ezek alapján ha tudtok ajánlani egy Műszaki Egyetemhez is alkalmas, érettségin legálisan használható"


?? Ha most 12-es vagy, akkor miért szempont, hogy érettségin legyen használható? Használd érettségin a mostanidat. Nehogy már egy ~ 4 évig használatos masinánál szempont legyen az, hogy ne tudjon dolgokat, hogy egy két órig használhasd azt, pláne hogyha van másik??


Amúgy Texas-Instruments-et?

Ti-84 vagy ilyesmit szokás?

2016. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Amit az első mondott olyan van az osztálytársamnak is, az jó. Én úgy tudom érettségin bármilyen számológépet lehet használni, ami nem tud grafikusan ábrázolni függvényeket, és ezért kérdeztem mit ajánlotok. Ha azt mondjátok egyetemre feltétlen szükséges egy olyan 30-40 ezres gép, akkor nem veszek most egy újat, viszont ha nem, akkor egy olyat vennék amit szabad érettségin is használni. Amúgy nem fog kárba veszni a gép, a húgom tudja majd használni. ;)
2016. nov. 18. 10:33
 5/17 anonim ***** válasza:
A BME-n matek zh-kon nem lehet számológépet használni (a többi egyetemen se tudtommal), a többi tárgyhoz meg nem kell olyan hű de profi gép, legalábbis első két félévben biztosan nem.
2016. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Simán elég lesz az is.


Inkább egy jobb laptop (bírja az akksija, plusz bírja a rázkódásokat, sok kinyitást/leejtést stb.) Ez nem a drágábbakat jelenti, sőt! Nem játszani kell rajta, hanem programozni, matematikai programokat futtatni, Word Excel, makrók, képszerkesztés, képletszerkesztés.... :-)


Kollégiumot felejtsd el, de ha igen akkor inkább egy olcsón fenntartható scanner-es nyomtató, monitor (élelmesebbeknek irodai fénymásoló, jó pénzt lehet keresni a lustábbakon! :-) természetesen kódolva, hogy csak Te tudd használni, még a szobatárs sem, mert visszaél vele az tuti! :-) )


Albérlet, jó és értelmesebb lakótársakkal. (persze, laptop,nagyobb monitor, amin nem csak filmek mennek, scanner/nyomtató, mert rengeteg jegyzetet fogsz másolni... :-) )


Ezek fenntartása sokkal több lesz, mint egy számológép, amire nem is lesz szükséged igazán. (ha mégis akkor a többi tétel mellett fel sem fog tűnni egy új masina! :-))


Ha meg otthonról nyomod, akkor is laptop, nyomtató, sok papír. (meg sör)

2016. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
:D köszi a válaszokat!
2016. nov. 18. 23:33
 8/17 anonim ***** válasza:

6-os... jó gazdag lehetsz... neked ennyi mindenre futotta?


Én most vagyok BME-s gólya, Kármán Tódor Koliban lakom... és hát így is elég drága fenn lenni, de ha még albérletben is laknék, csődbe vinném a családot kb...

2016. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem voltam gazdag, mikor egyetemre jártam. Kollégiumot nem mindenki kap, akkor kénytelen albérletbe mennie. Manapság egy 70 ezres laptop, illetve egy 12 ezres scanner-es nyomtató nem nagy dolog, főleg ha albérletre ki kell csengetned 40 pénzt egy hónapban.


Van diákhitel, van lakhatási támogatás, szoctám, illetve a kevésbé gyengéknek ösztöndíj. Mindez kb 60-70 ezer pénz havonta.


Nyáron meg simán meg lehet keresni a fenti laptopra/nyomtatóra az összeget. (kiszuperálásra váró irodai cucc, pedig behozza az árát.)

2016. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azt is elfelejtette, hogy ha szereted a jegyzeteidet olvasgatni, amit mástól kunyerálsz el ugye, akkor azt másolni kell, ráadásul nem keveset. Mennyiért másolnak most egy lapot? Mikorra hozza be az árát? :-)


Nem egyszer több száz oldalt kellett másoltatnom magamnak, mert könyv nem volt, vagy ha igen, akkor az akkor megfizethetetlen volt. 20-40 ezer....

2016. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!