Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most kezdtem el a jogi egyetem...

Most kezdtem el a jogi egyetemet. Milyen kilátások lehetnek a jövőt illetően ha jogász/ügyvéd szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is hogy ma már ez egy lenézett kisemmizett szakma és nem jó a fizetésük ahhoz képest amennyit dolgoznak. Ha nincs valami ismerősöm bíróságon, ügyészségen tuti nem lesz munkám?
2016. nov. 17. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy jelentkeztél, hogy ez a kérdés fel se merült benned?

Ez alapján igen rossz kilátásaid lesznek jogászként.

2016. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De felmerült bennem csakhogy ide vettek fel meg azok a szakok közül amiket megjelöltem (pszichológia, anglisztika) ez volt a legjobb és legértelmesebb szerintem. pontosan még nem jogász hanem igazságügyi igazgatási szakra járok de ennek a jogász a mesterképzése nincs külön olyan hogy igazságügyi igazgatási MSC
2016. nov. 17. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Nevezheted mesterképzésnek, de ez úgy működik, hogy mivel sok a közös anyag, ezért ezeket a vizsgáidat beszámítják a jogász képzésbe. Ezzel mondjuk három félévet megspórolsz a teljes 10 féléves osztatlan jogász képzésből. Vagyis elvégzed ezt, az 6 félév + 7 félév a jogászon és akkor lesz belőled jogász.


Személytől függ, hogy valaki inkább lesz jogász egy cégnél, vagy ügyvédként érezné jól magát, esetleg bíróságra, ügyészségre menne dolgozni.

2016. nov. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Eloszor, azt tisztazzuk le, hogy te nem kezdted el a jogi egyetemet, es mivel a jogasz szak nem osztott kepzes, ezert hiaba vegezned mesterkepzeskent 4 felevet a jelenlegi szakod utan, nem lesz beloled jogasz. Ha az szeretnel lenni, akkor oda kell jelentkezni, es vegigszivni a 10 felev osztatlan kepzest (vagy neked mar talan picit kevesebb ha van targyad amit be tudsz szamittatni), es utana a 3 ev bojtarkodast gyakran nulla fizuert. De egyebkent csak rajtad mulik, sokat lehet keresni, jo presztizse van, de ezert cserebe sajat irodaban napi 30 orat dolgozol karacsonykor is. Legalabbis en ezt latom magam korul egy ugyvedi irodaban dolgozva.
2016. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!