Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemesek,12-es...

Orvosi egyetemesek,12-es gimnazisták (akik orvosira mennek), átlagban mennyit tanultatok/tanultok napi szinten az érettségis évben?

Figyelt kérdés

ÁOK-ra szeretnék jelentkezni, 12. osztályos tanuló vagyok. napi 5-6 orát tanulok még otthol. Azzal van a kegnagyobb bajom, hogy egész nap csak ülök, ami már egészen megviseli a gerincemet, egyszerűen már fáj az ülés.

Reggel 7:30-tól 13:30-ig ülök az iskolában (jó, nyílván vannak szünetek és mindennapos testnevelés oktatás), de utána hazajövök, kicsit pihenek, aztán már kezdem is a tanulást, amit szintén ülve, görnyedve csinálok. Az a jó, hogy legalább a sok tanulás valamilyen szinten meghozza az eredményét, de még így is azt érzem néha, hogy nem elég a tudásom, hogy felvegyenek. A tanáraim szerint "van bennem annyi", hogy elvégezzem az orvosit, csak sokat foglalkozom magammal.

Ezte 9-10 órára már olyan szinten elfáradok, hogy alig tudok gondolkodni.

Ti hogy csináljátok/ csináltátok ezt? Akit felvettek orvosira, az érettségis évében mennyire volt biztos abban, hogy felveszik? Ha már egyáltalán ezsembe jut, hogy nem vesznek fel, az baj? Milyenek voltak a jegyeitek és mit gondoltak rólatok a tanáraitok?

Tisztában vagyok azzal, hogy amit most kell tanulnom az érettségire, az töredéke annak, amit majd az egyetemen megkövetelnek.

Most mégis elég mély ponton vagyok, mert néha azt hiszem magamról, hogy képtelen vagyok kihozni magamból a maximumot, és nem vesznek majd fel. Valakinek valami jó tanácsa lenne esetleg, hogy ti hogyan osztottátok be az időtöket, hogy mindenre jusson?

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


2016. nov. 21. 21:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom, itthol is megkapom, hogy mozognom kellene, el kellene járni úszni, konditerembe, de egyszerűen ez a mostani időbeosztásomba nem fér bele.
2016. nov. 21. 21:41
 2/3 anonim válasza:
100%

Én Szegeden vagyok elsőéves orvosis.

Elég erős gimnáziumba jártam, emelt biosz osztályba, mindig megkövetelték tőlem a tanulást és én is tudtam, hogy ez a célom ehhez ez kell.

De sosem tanultam egyhuzamban 2 óránál többet, képtelen voltam rá. Szünetet tartottam, elmentem futni, kutyát sétáltatni, olvastam egy jó regényt, filmeztem, majd folytattam.

Alapjáraton az utolsó évben csak kémiára tanultam többet, mint az előző években. Szerencsére elég ha figyeltem az órán és már tudtam a felét.

Itt egyetemen ez nem ér semmit. itt igenis tanulnom kell 5-6 órát. De pihenni akkor is kell.igazából tanácsom annyi van, hogy ne magolj, azzal nem érsz semmit, illetve ne tedd magad tönkre a tanulás miatt.

Ha kérdésed van írj.

2016. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta sikerült bekerülnöd orvosira?
2023. ápr. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!