Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, akiknek sokat...

Egyetemisták, akiknek sokat kell tanulni! Hogy élitek meg, hogy nincs szabadidőtök, és azt a keveset, ami mégis van, honnan szakítjátok ki és hogy osztjátok be?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok, egy "nehéz" szakon. Érdekes és szeretem is. De mindig úgy érzem, lehetne / kellene még tanulni, és emellett azon kívül, hogy itthon kiveszem a részem a házimunkából, kb. semmire sem marad időm. Szeretnék továbbra is nyelvet tanulni, zenélni, sportolni, néha szórakozni persze szórakozni is, akár önkénteskedni valahol stb. (azt, hogy akár dolgozni is, már meg sem említem:S), de az itthoni dolgoknak és a tanulásnak sem jutok soha a végére. Persze tudom, van, hogy rosszul osztom be az időm, mert van, hogy csak bambulok a számítógép vagy a TV előtt, de olyankor (pl. egy hosszú nap után) úgy érzem, olyan fáradt vagyok, hogy már csak arra vagyok képes:S Néha egy-egy nap nem megyek be órákra, és akkor legalább tudok egy kicsit tanulni, de jó lenne egy kicsit több szabadidő. Ti hogy oldjátok ezt meg?

2016. nov. 23. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, szerintem kb. mindenki így van vele, aki nehezebb szakon tanul...

Bizony meg kell tanulni jól beosztani az időt, mert gyakorlatilag az időhiány az egyik legnagyobb ellenség.


Mérlegelni kell célszerűség alapján, mire mennyi időt fordítasz, és valahogy beosztani.

Eleinte ez persze nem könnyű feladat, de idővel belerázódik az ember, vagy feladja.


Milyen szakon vagy amúgy?

2016. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!