Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy érdemes...

Szerintetek, hogy érdemes vizsgára jelentkezni?

Figyelt kérdés

11 tárgyam van, ebből 4db szeminárium ezért csak 7-ből kell vizsgáznom.


Itt a lista:

Közgazdaságtan (ebből utolsó órán lehet majd megajánlott jegyet szerezni)

Filozófia (ebből holnap lehet megajánlott jegyet szerezni, de sok egyéb dologra kellett készülnöm ezért nem tudtam teljesen elolvasni a szükséges könyveket)

Egyházismeret

Egyetemes állam és jogtörténet (ebből sikeres ZH miatt fel vagyok mentve a vizsga feléből)

Magyar Állam és Jogtörténet

Bevezetés az állam és jogtudományokba

Római Jog


Szerintetek melyikeket éri meg beválogatni decemberre?


Induljunk ki abból, hogy a közgáz meglesz (elég laza lesz a zh, ha tanulunk rá, pl. számolás sem lesz, csak egy teszt az egész)


Az Egyetems jogtörténetet elég jól tudom, plusz ugye megvan a felmentésem is.


A Bevezetés a jogtudományokba tárgyra még nem készültem túl sokat, de itt is viszonylag könnyű lesz a zh, rövid válaszok (max 1-2 mondat, de lehet csak pár szó, igaz-hamis és egy szöveg kiegészítés [ez talán a legnehezebb benne] miatt.)


A filozófia elég nehéz, legalábbis az olvasmányok azok, illetve az egyházismeretre is el kéne még olvasnom egy könyvet, tehát decemberig ezeket nem biztos, hogy be merem vállalni.


A másik nagy kérdés a római jog, mert jelenleg még csak a 100. oldalon tartok, illetve a füzeti jegyzetemet tudom, de utóbbi csak arra jó, hogy miután megvan a könyv felidézze az ember a dolgokat. Ebből erősen gondolkodom a dec. 23-i vizsgán, bár kérdéses, hogy addig sikerülne e jól felkészülni.


A magyar állam és jogtörténet pedig szintén megy, de a könyvi anyag átismétlése elég nagy falat, tehát lehet érdemes lenne január elejére hagyni.


Ti mit javasoltok? Sokat beszélgettünk évfolyamtársakkal, meg egyéb már egyetemet végzett emberekkel, hogy miként lenne a legjobb, de még bizonytalan vagyok. Sokan egyből le akarnak szinte mindent tudni, decemberbe, de szerintem az nem a legjobb, mert a nehezebb tárgyakra nem lehet egyszerre felkészülni.


Szerintetek, hogy érdemes beosztani az időt?


2016. nov. 27. 11:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és a Magyar jogtöri az szóbeli. Tehát kevés hely van egy vizsgán, viszont sok alkalom van meghirdetve.
2016. nov. 27. 12:24
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig egy könnyű vagy közepesen nehéz vizsgát tettem be decemberre (mert a szorgalmi időszak utolsó hetei a sok zh miatt általában nemigen alkalmasak vizsgára készülésre).

A legnehezebb vizsgáim január elejére szoktam tenni, hogy a karácsonyi időszakban tudjak rá készülni - meg olyankor még elég pihent vagyok. A legvégére szintén könnyű vizsgát szoktam hagyni.

Nem teszek továbbá vizsgát soha két egymás utáni napra! (Ugyanarra a napra meg pláne nem!) Természetesen utolsó vizsgaidőpontra sem iratkoztam fel soha.

Ez a rendszer nálam mindig kiválóan bevált. Általában a vizsgaidőszak utolsó 7-10 napja maradt pihenésre:) Ha te most vagy elsős, te is gyorsan ki fogod tapasztalni, hogy hozzád milyen taktika passzol:)

2016. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekünk nincs olyan sok zh, viszont lehet tényleg csak egy nehéz tárgyat kéne berakni decemberre. Nehéz kérdés. Én attól félek, hogy mi van akkor ha január elejére teszem a vizsgát, de megbukom és nem marad hely. Ami fontos, hogy átmenjek (és jó is legyen) az a római jog, a magyar és az egyetemes jogtöri. Ha ezek nincsenek meg évet kell ismételni amit nem engedhetek meg magamnak. Lehet ebből a 3-ból 1-et felveszek decemberre, a másik kettőt januárra.
2016. nov. 27. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!