Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért muszáj történelemből...

Miért muszáj történelemből érettségizni?

Figyelt kérdés

Effektíve teljesen nem érdekel a történelem és nem bírom megjegyezni az a sok dolgot. Kínzás ezt a tantárgyat tanulni. Csak magolom az egészet, nem is csodálom, hogy 2 nap múlva a címére sem emlékszem a leckének.

Arra gondolok, hogy pl. akinek diszkalkuliája van, az felmentést kap matematika érettségi alól.

Nincs valami ilyen disz-es dolog történelemre?

Tényleg képtelen vagyok fejben tartani ennyi tényanyagot.



2016. dec. 1. 22:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és olyan válaszokat nem szeretnék, hogy 2-re bárki meg tudja tanulni. Ebben nem kételkedem, de nekem ez nem pálya. Legalább 4 kell érettségin, mert csak úgy van meg a pontom a fősulira.

Olyan érzésem van, hogy egy olyan dologra akarnak ráerőltetni, amit utána soha nem fogok felhasználni. Olyan irányban megyek tovább, ahol még csak véletlen sem fogok torténelmet tanulni. Én érettségi után az összes eddigi történelemkönyvemet össze fogom tépni. Elmondhatatlan, mennyire utálom ezt a tárgyat.

De komolyan csak ezt az egyet. Többit mindent szeretek. Matematika kivételével megy is minden.

2016. dec. 1. 22:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nálatok úgy tanítják, hogy sokat kell magolni, de amúgy megnézel egy töri érettségi, akkor nincs benne olyan hogy konkrétan rákérdez valami évszámra vagy hasonló, hanem mondjuk egy témáról rövid esszéket írni, összefoglalni a lényegét.
2016. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell legalább négyes az érettségin, másik felvételi tárgyat kell jobb eredményre felhozni.
2016. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom:

Azért van a 4 kötelező érettségi tárgy mert ezek a legszerteágazóbb tárgyak mint egy csillag.

Matematika ami a logikát fejleszti

Idegennyelv ami a nyelvérzéket

Történelem ami a lexikális tudást

Magyar... hát ami elméletileg a szövegértést kellene, de ahelyett igazából semmit az iskolák 80%-ában.


Töri inkább rávilágít arra hogy mennyire vagy képes eseményeket ok-okozatot helyhez és időhöz köti. Nyilván ezért várja el a törit elváró iskolák nagy része a törit mint felvételi tárgyat mert mondjuk lehet hogy a római jogot nem megérteni kell hanem megtanulni és aztán érteni, szemben a matekkal:)


Arra lennék kíváncsi ha neked a töri nem megy ami a logikus következmények, évszámok, események és fogalmak összekapcsolása akkor neked hogy megy a Magyar ahol a költők élete van terítéken és a mozgásukban semmi logika nincs, sem a tanulmányaikban a "művészetükben" pedig még annyi se. (tehát teljesen véletlenszerűek)

2016. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem a töri a legérdekesebb tantárgy. Sokk tételnél a történelem atlasz is segít az érettségin. Legalább is az én időben használhattuk a vizsgán. Ráadásul az alapműveltséghez is hozzá tartozik.
2016. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tanítják, akkor megérted, hogy miért tart ott a világ, ahol. Rájössz, milyen megoldásokat lehetne alkalmazni a mai problémákra, és ezek később milyen további problémákat okoznak. Rájössz arra, ha valaki egy, már a történelem során alkalmazott módszerrel akar átverni (ide a különböző propagandákat értem). És rájössz, hogy úgy érdemes nézni a jelent, hogy a jövőben már ez is történelem lesz.


Ha rosszul tanítják, előáll az általad leírt helyzet: magolás és szenvedés.


Tehát a töri azért lett bevezetve, hogy a múlt által értsd a jelent, és alakítsd a jövőt. Más kérdés, hogy nem mindenhol, minden tanárnál látja el ezt a funkciót.

2016. dec. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz orvos, lehetsz mérnök, lehetsz bankár-de ha történelemből sötét vagy, az ciki.

Az alapvető műveltséghez tartozik, kb mint az írás-olvasás.

2016. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Minimális, rossz szempontból megközelített oktatásban volt részem történelemből. Nekünk is többnyire magolni kellett (lehetett), és a tanárnak akkor sem tetszett semmi. De a középszintű történelem érettségitől semmi okod félni.


Világéletemben gyűlöltem a történelmet (a magyar irodalom sem állt közel hozzám). Konkrétan 2 (!) napot tanultam a tényleges érettségire, a négy történelemkönyvet sem olvastam el, mert nem tudtam rávenni magam. Volt atlasz. És négyesre megírtam így is.


Persze, az alapvető műveltségbe tartozó lényegesebb eseményekkel, évszámokkal, hozzávetőleges előzményeikkel és következményeikkel tisztában vagyok. Nyitott szemmel járok, olvasok, elkerülhetetlen, hogy tudjam. De az érettségi egy túlmisztifikált vicc.

2016. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!