Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha sok tananyagot kell megtanu...

Ha sok tananyagot kell megtanulnotok akkor 1 napra tételszám vagy oldalszám kiűzése a célszerűbb? többi lent

Figyelt kérdés

Nagyon sok tételt kell megtanulnom viszonylag rövid idő alatt és azt sem tudom, hogy hogy álljak neki... összeszámoltam és kidolgozva 498 oldal van tételszámra 150. A tétel nagyságot illetően van ami hosszabb van, ami rövidebb. Ti hogy álltok neki ilyen nagy anyag megtanulásának, úgy értem milyen módszerrel, ha csak 16 napotok van rá?

Egyáltalán lehetséges napi kb. 31 oldalt megtanulni?

Kérlek segítsetek, hogy milyen módszerrel szoktatok tanulni, hátha van valami jó ötletetek tapasztalatotok, amivel megkönnyítitek a dolgomat.

ezer hála és köszönet előre is!!! :)


2016. dec. 6. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahogy átérzem a helyzeted, mert nekem 13 napom van 618 oldalt megtanulni. Én úgy szoktam, hogy fejezeteket tanulok meg és nem nézem az oldalszámot. Amennyi lemegy egy nap, annyit meg kell tanulni. Bár megoldást nem írtam rá, de az együttérzésemről biztosítalak. Sok sikert! :)
2016. dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én meg inkább oldalszámban szoktam gondolkodni, mert nagyon nem mindegy, hogy mekkora egy-egy tétel terjedelme.

És igen, általánosságban reális 30 oldalt naponta megtanulni - persze attól is függ, milyen mélységben kell tudni és mennyire ismerős (agy legalább könnyen érthető) az anyag.

Én 15 tétel/ nap-ot tűznék ki célul. 10 nap után beiktatnék egy szünnapot, amikor lehetne pótolni az esetleges elmaradást vagy tényleg pihenni. 5 nap alatt még kétszer átismételheted az egészet: mondjuk egyszer 50 tétel / nap ismétlése, másodszor meg a maradék 1-2 nap.

2016. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: végül mégis tételszámot adtam meg, de persze így inkább 50 oldal / nap jön ki, az csak akkor működik, ha egész nap nincs más dolgod.

Ha 12 napra osztod be, akkor "csak" 40 oldal/nap, 1 nap szünet, 3 nap ismétlés.

2016. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szinte szóról szóra kèri, van benne olyan ami nem idegen, de van, ami idegen számomra. Fogalamak, felsorolások, tömör szövegek, adatok, èvszámok is :(
2016. dec. 6. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor is tarts egy ütemtervet!

Ne legyen olyan tétel, amit teljesen kihagysz!

2016. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális, de azért válaszolok. Római jog szigorlat kellőképpen érzékelteti a módszerem :-)


Visszafele haladok..hátulról kezdem a tételeket tanulni..így a nehezén túl vagyok..és haladok előre fele...a végére ha nem jut idő akkor a "könnyű/nem szeretem tételek maradnak ami jellemzően a történeti hülyeségek..az nálam mindig kimarad! :-) Viszont a nehét..tételes jogi tételek mennek mint a vízfolyás...szóval a történeti rész mindig kimarad minden tárgyból a hogy alakult ki..története..és hasonló hülyeségek....nekem bevált, mert a tanár is így gondolta mondtam is vizsgán, hogy szerintem a történeti rész hülyeség ahogy van! Jeles lett igaz a kötelmi jogból húztam :-)


Pl büntetőjog szintúgy...a szándékosság gondatlanság..BTK a lényeg a mi volt ekkor meg akkor engem nem érdekel..menjen a tényállás lopsá/rablás/emberkereskedelem..a Csemegi kódexszel meg foglalkozzanak a történészek! 1878-ban még nem is éltem..bocsi :-) De majd a bíróságon biztos ezt fogják kérdezni ha Pista bácsi ellopott egy biciklit :-)

2017. jan. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja és még annyit, hogy tételek szerint haladok..mindig egy csokorba szedem ami összefügg vagy hasonlóság van közte és egybe tanulom illetve beépítem az összefüggéseket ha egyik tétel nem megy de látom az összefüggést másik tétellel akkor vizsgán azt mondom..ez mindig nagy sikert aratott a tanáraimnál :-)
2017. jan. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!