Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi előtt állok, de nem...

Felvételi előtt állok, de nem tudok matekból szinte semmit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába tanultam,magoltam egyszerűen nem értem a matekot. A tanárnő rám szállt és folyton kérdőre von ha nem csináltam meg tökéletesen a házit/dogát. Előkészítőhöz/magántanárhoz nincs anyagi lehetőségem.

2016. dec. 7. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Azért nem érted, mert nem is akarod. Viszont van felvétel a Tescoba. Nem fogsz munka nélkül maradni.
2016. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valamit nem jól csinálsz, az biztos!

Próbáld megcsinálni az órai feladatokat!

Ha van könyvetek, amit használtok, azokat a kidolgozott példákat is csináld meg! Ellenőrizd magad!

Kérj a tanártól gyakorlófeladatokat!

Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj - ha lesz némi rutinod, az jót tesz majd.

2016. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A matekot nem lehet magolni. Magolni olyasmit lehet, amit nem logikai összefüggések mentén tudsz csak megjegyezni, hanem szimplán a tartalmat töltöd bele a fejedbe (pl. idézet, vers). A matekkal ezt azért nem lehet megtenni, mert azt érteni kel ahhoz, hogy alkalmazni tudd. És mivel a dolgok egymásra épülnek benne, általában már elég késő eszmélnek fel emberek, hogy gáz van. Kb. akkor, amikor már szöveges feladatok alapján felírt egyenletet kéne rendezni tudni, de ők még a zárójelek felbontását vagy a törtek összeadását sem értik.


Az egyetlen ellenszere ennek a kitartó és ésszel való tanulás egész az alapoktól kezdve. Egy dolgot pedig akkor tekinthetsz megtanultnak, ha képes vagy elmagyarázni valakinek, aki nem ért hozzá úgy, hogy megértse. Amit nem tudsz alkalmazni, saját szavaiddal megfogalmazni, azt nem tudod.

2016. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első már nem azért de ha annyira mindegy lenne szerinted kiírtam volna a kérdést?
2016. dec. 7. 11:38
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha az 5-8-as matekból semmit nem tudsz akkor:

a). súlyosan szellemi fogyatékos vagy.

b). túl "menőnek" tartottad magad 4 éven keresztül hogy bármit is megtanulj. Lusta dög vagy, megérdemled a havi 90.000-ft os fizut, és a szüleidnél lakást életed végéig.

2016. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most szegényt miért kell leszólni?

Kedves kérdező! Nem mindenkinek megy a matek,ezt el kell fogadni. Nekem se megy mindig 3-as voltam belőle próba felvételin meg írtam egy 21 pontosat :)

Ne görcsölj rá. Próbáld meg azt,hogy akkor inkább a magyarra koncentrálsz,hogy akkor azok menjenek. Amúgy sokat számít a pont átlag. Pl ha idén 40 lesz és te írsz egy 55 pontosat akkor már sokkal jobb helyzetben vagy :)

Sok sikert és ne gőrcsölj

2016. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem görcsölni kell, annyira kevés és egyszerű az 5-8 as anyag, amennyi idő van még +tanárral mindent átlehet venni.. Csak az időt nem halogatni kellene, s tologatni meg elfolyatni. Ne máskor fogj neki, ebben a másodpercben ülj le s csináld. Ha nincs hozzá akaraterőd, fogadd el a sorsodat, nem dől össze a világ ha nem írsz 100%-ot.
2016. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5.

Ha annyira lusta dög vagyok akkor a matekot leszámítva miért vagyok mindenből 5-ös?

Az összetett feladatok nem mennek,aminél több dolgot kell kiszámolni.

2016. dec. 8. 07:33
 9/11 anonim ***** válasza:

én is idén felvételizek és az eddigi legjobb matekom 24 pontos volt...Élesbe majd össze kéne hoznom egy 28-at. Viszont a magyar legalább jól megy 40 pont felettire számítok.

A matekra visszatérve, ajánlom hogy oldj meg minnél több régebbi felvételi sort, aztán nézd meg a javítókulcsot, és probáld kilogikázni hogy miért ez jött ki.

Esetleg kérj meg egy ismerőst hogy korepetáljon, olyat aki jó matekból, ez lehet egy osztálytársad is vagy egy rokonod.

És a legfontosabb, hogy vedd át az alapokat... (mértékváltás,százalékszámítás,algebra,geometriai alakzatok(terület,kerület,térfogat,felszín-számítás))

Sok sikert! 14/l

2016. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-es 9-es! Ne ide gyere magadat égetni, mert ettől neked nem lesz jobb, hiába anonim ez az oldal.

Kedves Kérdező! Ha látod a tanárodon h nincs ki idegileg, és nem hibáztat jogtalanul, esetleg lehet vele bizalmasabban beszélni, mert meghallgat, akkor szerintem nyugodtan elmondhatod neki ezeket amiket ide írtál, hátha tud valami segítséget nyújtani, próbáld meg megtalálni vele a közös hangot, hogy partnered legyen a tanulásban, ne stresszhelyzetek kiváltója. Amúgy az interneten sok jó anyag van, ami segíthet.

2016. dec. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!