Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mechatronika duális képzés...

Mechatronika duális képzés formájában?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam erről a duális képzésről, arra lennék kíváncsi, hogy kezdő egyetemistaként milyen munkakört kell ellátni, vagyis inkább arra, hogy hogy is néz ez ki, mit kell csinálni, mivel tanulok többet/kevesebbet mint ha simán csak egyetemre mennék stb.

Más karon lévők is válaszolhatnak, hogy nekik mit kell/kellet csinálni, meg a véleményüket, hogy megéri e?

Személy szerint én a Bosch-sal és a Jabillal szemezgetek.

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2016. dec. 8. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem te döntöd el, hogy melyik céghez mégy.


Először azt nézd meg, hogy az az egyetem, amelyikre felvételizni akarsz, egyáltalán indít-e duális képzést

2016. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez a két cég megvan ott, ahová menni szeretnék:)
2016. dec. 8. 20:02
 3/14 anonim válasza:
Ráadásul ő dönti el, hogy melyik céghez szeretne jelentkezni.
2016. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy nem ő dönti el, hogy nem biztos, hogy amelyik egyetemre szeretne menni, annak az egyetemnek van-e szerződése ezekkel a cégekkel.


Egyébként én azt hallottam, a duális képzésnek semmi értelme nincsen, mármint tudás szempontjából (nyilván a pénz jól jön, amit kapsz érte)


Az egyik egyetemi tanárom szerint a duális képzésnek csak szakmunkásképzőben van értelme, mivel nem készít fel a jövőbeni ipari trendekre, csak arra ami ma van.


Amúgy hova szeretnél menni?

2016. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tehát, ha az egyetemnek, ahova mész, van duális szerződött partnere akkor jelentkezhetsz hozzá duális képzésre. Ha több céggel is van szerződése, akkor akár töbhöz is jelentkezhetsz. A két jelentkezési folyamat részben független egymástól.

Ha a felvételi során, ami több körös is lehet, felvesz a cég és később bekerülsz az egyetemre a felvételi során, akkor duálisos hallgató leszel, a megfelelő szerződéseket szeptemberben aláírod.

Ha a cég nem vesz , de az egyetem igen, akkor normál hallgató leszel. Ha a cég felvenne, de nem kerülsz be az egyetemre a elvételi eljárásban, akkor a cég sem fog felvenni.


Szerintem megéri a duális képzés, ha sikerül bekerülnöd. Csak a hallgatók töredéke tud jelenleg bekerülni a kevés hely miatt. Tehát van verseny.

Sokan dolgoznak az egyetem alatt. Nekik tanulni kell, órára járni, készülni mindennap és mellette dolgoznak. Ha az egyetem alatt bármi miatt dolgozni akarsz vagy dolgoznod kell, akkor legjobb a duális képzés. Ugyanis duális képzésben september 1-től kapod a törvényben előírt díjata cégtől. Januártól ez az összeg nettó 82.900 Ft lesz havonta, így ennél kevesebb szeptembertől sem lesz. De neked ezért nem kell dolgozzál, mint más egyetemistának aki dolgozik egyetem mellett, hogy legyen lóvéja. Te bejársz előadásokra, gyakorlatokra és minden hónapban kapod a lóvét. Cserébe 22 hetet (munkanapokon napi 8 órában) kell dolgozzál a cégnél, akkor amikor nincs szorgalmi hét az egyetemen, tehát amikor vége van az előadásoknak, gyakorlatoknak és a többiek sem járnak be órára mert már nincs előadás. Van még 4 hét fizetett szabadságod is. Előnye még: hogy mások minden kutya melót lehet el kell vállaljanak, hogy legyen pénzük, főleg kezdetben, addig te az első munkanapodtól szakmai munkát fogsz végezni, ami gyakorlatot jelent neked, azaz az önéletrajzodba beleírhatod, hogy gyakorlattal rendelkezel, ami előny egy olyan egyetemistához képest, akinek nincs szakmai gyakorlata, hanem gyakorlatilag pályakezdő.

Sok előnye van a duális képzésnek, szakmailag fejlődsz, gyakorlatot szerzel, fejlődik a soft skilled, készséged. Ez egy extra, egy plusz. Megkapod ugyanazt az oktatást ez egyetemen, mint a többiek, ugyanott vagy velük együtt, amikor nincs egyetem, nincsenek előadások, akkor te dolgozol, szakmai gyakorlatot szerzel, és minden hónapra 12 hónapon keresztül egy évben kapod ezt a nem kevés lóvét (hiszen csak 22 hetet dolgozol és egész évben kapsz pénzt).

Csak komolyan készülj a felvételi fordulókra a cégekkel.

A duálisra a pályázatodat önállóan kell intézd a cégeknél. Neked kell utánajárnod mindennek az egyetem honlapján és a cég honlapján.

2016. dec. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miskolci Egyetem mechatronika karára szeretnék bejutni és a már említett Bosch, illetve Jabil cégek érdekelnének
2016. dec. 9. 14:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2016. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintetek jó választás?
2016. dec. 9. 15:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Mármint mi? A Miskolci Egyetemen a mechatronika szak?
2016. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, meg a duális képzés
2016. dec. 9. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!