Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákként Pesten mennyiből...

Diákként Pesten mennyiből lehet megélni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Pesten fogok tanulni, és habár rengeteg kérdés született már a témában, érdekelnének normális válaszok is.

Nincsenek nagy igényeim, kaján nagyon tudok spórolni. Koleszos leszek, mivel elég messze lakom, várhatóan bekerülök. Hazajárni kéthetente fogok valószínűleg, ami 4000 Ft.

Én olyan 60 ezer kerül számoltam, ez mennyire reális?

10.000 kolesz

4000 bérlet

havi 8000 hazajárás vonatjegy

30.000 kaja

5-6 ezer egyéb költség.


Nyilván, amikor ruhát kell venni, vagy ilyesmi, az megdobja a költségeket, de a 60 ezer, amit itthonról kapnék, emellett tudok dolgozni is, és a diákhitel lehetősége is ott van. :)


Nektek mennyiből jön ki egy hónap?



2016. dec. 13. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Piperekre, jegyzetekre, szorakozasra eleg lesz 5-6 ezer?
2016. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

sminkre nem költök, pipere cuccok (tusfürdő, sampon, női intim dolgok, szőrtelenítés) az nekem olcsón kijön.

A jegyzetek pedig általában megvannak neten, nem nyomtatok. De az a pár ezer, amibe havonta kerül, az annyira nem sok (tapasztalat).

2016. dec. 13. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben jol szanoltal szerintem :) mobilodat se kell feltolteni? Vagy van ra elofizu? Ami nekem +kiiadas volt, az a Reergin nevu agyserkento. Vizsgaidoszak alatt egy egyi feny vette korul mikor raneztem. Nagy segitseg.
2016. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy így leírtad, el lehet éldegélni a 60-ból, de elég szűkösen. Nem tudom melyik egyetemről van szó, de ha sűrű az órarended, vagy ebédszünetben nem tudsz hazamenni, akkor kajára kevés lesz a napi ezres. Vagy ha szimplán a barátaiddal be akarsz ülni valahova. Persze ez is igényektől függ.


Én a helyedben ha találnék rugalmasan végezhető melót, akkor mindenképp bepróbálnám és akkor a büdzsét sem kéne folyamatosan számolgatni. Diákhitelt inkább (sztem) ne.

2016. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

igen, tudom ez elég szűkös, de nekem egyébként is ez van megszokva :)

szeretnék majd dolgozni mindenképp, de ahonnan én mennék, ott elég kevés a munka, de ahogy hallottam ismerősöktől, Pesten akad bőven. Reméljük :D


Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaitok.

2016. dec. 13. 11:33
 6/13 anonim ***** válasza:

A baj az csak, hogy nem minden egyetemen tudsz az első félévben dolgozni, mert van ahol meg kell szakadj a tanulásban és munkára már nem jut idő.

A diákhitel pillanatnyilag a legolcsóbb forrás, ha további pénzre van szükséged. Ha nincs munka, akkor jól jön, jöhet, akár fél évig is igényelhető.

2016. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"igen, tudom ez elég szűkös, de nekem egyébként is ez van megszokva :) "


Persze, ez OK, de sajna cash nélkül pont az egyetem legjobb részét (társaság, új kapcsolatok, bulik, stb) nem fogod megtapasztalni. Eennyire mélyen nem akarok beleszólni, de számold bele ezt is.

2016. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Hali, 60k-ból, ha van koleszod meg lehet élni, én pont ennyiből gazdálkodom. A kaján tényleg sokat lehet spórolni (hagymáskrumpli, nyami), mondjuk a ruhatáram nem bővítgetem, viszont alkoholra lehet hogy elmegy annyi.

Szaktól függő, hogy mennyit kell költeni, pl építészen ~30k a kezdőcsomag, fizikán elég egy toll meg egy pakk A4-es. Szerintem diákhitel az nem ilyesmire van, legfeljebb hó végén kicsit többször lesz tejfölös kenyér vagy lekváros rizs vacsorára.

2016. dec. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szóval azért ki lehet hozni 60 ezerből, csak okosan kell csinálni, és le kell mondani az igényekről. Nem baj, hát ez van :) igyekszem majd mellette dolgozni is.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. dec. 20. 10:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. 60 ezerből jövök ki, és kb. ugyanolyan költségeim vannak, mint neked. Igaz, nekem még van összegyűjtött pénzem a számlámon, nem is annyira kevés, szóval végszükség esetén tudok ahhoz is nyúlni. Ha hazamész, akkor tudsz vinni 2-3 napra kaját is, szóval azzal is olcsóbb.
2016. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!