Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért állnak sokan úgy az...

Miért állnak sokan úgy az érettségihez, mintha az valami lehetetlennel határos, misztikus megpróbáltatás lenne?

Figyelt kérdés

A tanáraim, a családom, a távolibb rokonok, és az ismerőseim köreiben is rengetegen úgy álltak az érettségihez, mintha azt képtelenség lenne teljesíteni. Általános iskolától kezdve sokan idegeskedtek, féltek az egésztől előre.


Szerintem túlmisztifikált az egész érettségi-téma. Persze, fontos, hogy legyen. Mérföldkőként tekintenek rá, amiben valahol egyet is értek. Ehhez képest sok olyan középiskolás van, aki retteg a középszintű vizsgáktól is. A barátaim között is sokan ebben nőttek fel, én is. A vizsgák után meg csak egy dolog fordult meg a fejemben: "Ennyi volt? Erről szólt ez az egész?"


Tettem emelt szintű vizsgát is, ami természetesen kicsit más lapra tartozik. Ott azért megkövetelnek konkrétabb tudást is. De a legtöbb középszintű vizsga egy vicc.


Nektek mi a véleményetek erről?



2016. dec. 18. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha olyan jo tanulo lettel volna mint amilyen en voltam, te is rettegtel volna az erettsegitol. Igy tobb evtizedes tavlatabol mar nekem is bagatelnek tunik, de tisztan emlekszem ra, hogy hogy be voltam sszarva tole, es milyen boldog voltam, amikor atcsusztam.
2016. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így utólag tényleg semmi, de akkor az volt életünk legnagyobb kihívása. Az döntötte el melyik egyetemre kerülünk be, ha egyáltalán bekerülünk
2016. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert akinek számít a pont az azért izgul hogy meglegyen továbbá nem sok embernek van ebben tapasztalata...


Akinek meg nem számít az meg azért izgul hogy a 2-es meglegyen:)

2016. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha évekig nem tanultak semmit akkor nem a legkönnyebb dolog, de ahogy oldogatom az érettségi teszteket rájöttem, hogy nem is olyan nehéz.

18/ L

2016. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez természetes, mert életed első igazán fontos vizsgája, és ez dönti el, hogy hova vesznek fel. És a többségnek van gyengesége a magyar-matek-töri-idegen nyelv négyesből. Nem nehéz, és szerintem is túl van lihegve (ebben egyébként sokban a tanárok is belejátszanak), utólag már senki se tartja nagy dolognak, de leginkább azért, mert már ismeri az eredményeit, így utólag már nehéz átérezni a bizonytalanságot.
2016. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt azért, mert a diák mást sem hall tizenkét éven keresztül, csak azt, hogy az érettségi milyen fontos és nehéz; másrészt ezidő alatt más komoly vizsgája nincs, nem tanulja meg kezelni a vizsgahelyzeteket. Gyakorlat és tapasztalat híján sokan ijesztőnek találják. Nekünk tizedikben volt egy belső vizsgánk (csak szóbeli magyarból és egy választott tárgyból), ami arra volt hivatott, hogy szokjuk a helyzetet, de ezen kívül tényleg abszolút semmi nem készített fel minket arra, hogy egy négy-öt fős bizottság előtt feleljünk négyévnyi anyagból. A sok dolgozatírás után ez túl éles váltás, szerintem ezért félnek tőle annyian.
2016. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!