Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen diplomával lehet...

Milyen diplomával lehet elhelyezkedni külföldön?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, s valoszinüleg az egyetem után nem szeretnék ebben az országban maradni.Informatika nem érdekel igy az kilőve,de fogékonyvagy mind az orvosi, mérnöki irányra,.Orvosként,mérnökként találnék kint állást ? Vagy egyéb tippek is jöhetnek

2016. dec. 18. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Akkor felteszem fizetős szakra mész, ugye? Azt nem gondolod, hogy igénybe veszed az állami oktatást, aztán kimész...
2016. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Külföld azért elég sok országot jelenthet, de te is tudod, hogy orvos és mérnök mindenhová kell. A kérdés az, hogy milyen nyelvet beszélsz, mert hiába hiányszakmák, ha nem beszélsz idegennyelve(ke)t, esélyed nincs.
2016. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1# Én simán igénybe vettem az államit majd kijöttem :) Úúú, tragédia :D Sajnos vagyok olyan önző, hogy a saját érdekem nézem és inkább kijöttem Ausztriába.


Mérnökként könnyebb kint elhelyezkedni, mint orvosként. Talán még a gazdaságival is jól járnál. Nyelvtudás nagyon fontos, főleg hogy a szaknyelvet is tudd angolul/németül vagy ahova menni akarsz.

2016. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a második válaszoló írja, legfontosabb a nyelvtudás.

Ha "továbbtanulás előtt állsz", tudnod kellene már, hogy milyen nyelv(ek)ben vagy erős.

Orvosokat sok európai országban keresnek (Franciaországban pl. sok román orvos praktizál, mert jól beszélik a nyelvet), de ehhez a szaknyelv édeskevés.

A beteg Marinénnye vagy Pistabá' a közönségesen használt nyelven fogja elmondani a sirámait.

2016. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Magyarul a legbiztosabb külföldi (nyugat európa,észak európa,amerika,ausztrália jöhet szóba ) elhelyezkedési lehetőséget az orvosi diploma jelenti ?
2016. dec. 18. 21:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy a mérnök ? Amúgy vagymeg kedves első válaszoló mérne vennémigénybe az állami oktatást ? Kinti orvosi vagy mérnök fizetésből röhögve visszafizetem 2 éven belül...
2016. dec. 18. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Orvosként minimum 6 évig tanulsz itthon, ha utána mennél ki még munkát se találnál, nem hogy halálra keresed magad. Ez itthon se így működik, hogy megkapod a diplomát és mész dolgozni ahova akarsz, mert utána még rezidens 2 évig, szakosodik (a sima házi orvos nem keres túl sokat). Most külföldön alapból hátrányban vagy az adott ország munkavállalóival szemben, hacsak nem vagy kimagasló zseni. Szóval azért kell hozzá pár év munkatapasztalat is hogy külföldön jól keress. Még úgy is jobb esélyed lenne ha szakorvosként Magyarországról alkalmanként a kórház kiközvetít, mint hogy odamész hogy itt dolgoznál és össz-vissz a diplomád van meg, pár év munkatapasztalat nélkül. Ez nem az amivel 30 éves korodra megszeded magad.


Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de pályakezdőként nem fogod tudni röhögve visszafizetni, főleg nem a magyar orvosi tandíjat, ami alsóhangon 12 millió Ft, feltéve hogy időközben nem emelik a tandíjat vagy nem csúszol.


A mérnöki még mindig reálisabb, vagy ha orvos szeretnél lenni akkor előbb lehúzod itt az egyetemet majd rezidens, szakosodás és már el is telt 10 év. Jól lehet vele kint keresni, de ha már itthon is letettél valamit az asztalra és utána mész vagy esetleg kint végzed el.

2016. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az orvosi, állatorvosi, gyógyszerészi, műszaki mérnöki, agrármérnöki, környezettudományi, természettudományi szakterületek bármelyike jó külföldön, ha teljes egyetemi képzésben részesültél (MD+PhD vagy BSc+MSc+PhD), van publikációd vagy más projekt referenciád (tehát tényleg dokumentáltan értesz valamihez) és jól tudsz angolul.
2016. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, itt vannak gondok. :D "Orvosként minimum 6 évig tanulsz itthon, ha utána mennél ki még munkát se találnál, nem hogy halálra keresed magad." Ez így nem igaz. Rengeteg orvos van, aki már REZIDENSNEK is külföldre megy, tehát rögtön diploma után kezd kint. Sőt... Ha elvégzi valaki bármelyik magyar orvosit, jelentkezhet a USMLE vizsgára, és bekapcsolódhat az USA szakorvosképzésébe, mivel mind a 4 akkreditált (én úgy tudom, hogy aki egy magyar orvosi elvégez, annak ez a vizsga nem egy nagy was ist das) Halálra nem keresi magát, de jól keres. Ugyanis nyugati országokban (USA, Nyugat-Európa) az orvosi szakma a jól fizetettek közé tartozik. A 13-14 millás tandíjat is röhögve fizetik vissza a "röghöz kötöttek" a svéd, brit, amerikai fizetésből.
2017. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyel kozgaszdasz, es tanulj meg a leheto legjobban angolul. Jaj annyira jo Neked, hogy meg eldontheted :))))
2017. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!